Na temat końca świata krąży wiele teorii. Od zarania dziejów pojawiają się ludzie, próbujący datę zniszczenia Ziemi przewidzieć. Jak dotąd wszystkie przepowiednie okazały się nieprawdziwe. Ta najnowsza, pochodząca z Rosji, zdaje się mieć jednak sporą rzeszę zwolenników. 

Rosyjskie media poinformowały, że koniec ludzkości nastąpi 19 sierpnia, czyli dziś. Makabryczna przepowiednia pochodzi z przełomu wieków XIX i XX, gdyż wtedy żyła jej autorka – Matrona Moskiewska, święta Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.

Kobieta rzekomo przewidziała wybuch II wojny światowej i zwycięstwo w niej Armii Czerwonej. Wedle tego, co przekazała Matrona, koniec świata nastąpić ma tuż po zachodzie słońca. Początek Apokalipsy zwiastować ma ogromna chmura, która pojawi się nad Kalifornią w Stanach Zjednoczonych.

ZOBACZ TAKŻE – Mieszkańcy byli w szoku. Nad miastem zobaczyli „Rękę Boga” (foto)

Najgłośniejsze przewidywania daty końca świata dotyczyły lat 2000 i 2012. W tym drugim roku dojść miało do wielkiego kataklizmu. Na przepowiedni i jej treści skupił się nawet hollywoodzki hit pt. „2012”. Jak widać ziemia dalej istnieje i wszystkie przepowiednie okazały się nieprawdziwe. Co stanie się tym razem, nie wiadomo.

Matrona Moskiewska

wrealu24.pl

...

Zobacz również