To już prawdziwa fala gwałtów, a nie pojedyncze incydenty. Kurorty, które w szczycie sezonu wypełnione są tłumami, teraz borykają się z ogromnym problemem wizerunkowym i coraz mniejszą liczbą klientów. Końca problemu niestety nie widać.

Problem gwałtów, jaki jest na Majorce, przerósł już władze wyspy. W ciągu tylko 24 godzin w piątek zgwałcone zostały trzy kobiety – 21-latka z Wielkiej Brytanii, 20-letnia Szwedka i 30-letnia Niemka. Dwie pierwsze kobiety zgwałcono w miejscowości Magaluf nad zatoką Badia de Palma na zachodzie wyspy. Niemkę napadnięto natomiast w El Arenal, które leży po przeciwnej stronie zatoki. Jak mówi policja, prawdopodobnie ataki na kobiety nie były ze sobą powiązane.

To jednak nie wszystko – w ciągu ostatnich tygodni miała miejsce cała seria gwałtów na wyspie. W Felanitx, we wschodniej Majorce, 30 sierpnia zgwałcono 18-latkę i 20-latkę. Dotąd wyjaśniana jest także sprawa ataku na 19-latkę ze Szkocji, którą w połowie sierpnia napadł na wyspie gang mężczyzn i zgwałcił grupowo. Do zdarzenia także doszło w Magaluf. Z kolei jeszcze wcześniej, bo na początku lipca, zgwałcono dwie młode Brytyjki – też w Magaluf.

Właściciele kurortów i lokalnych atrakcji rwą sobie włosy z głowy. Na własne oczy przekonują się bowiem, jak fatalnie wpływa to na turystykę wyspy. Napady na kobiety zasiewają strach w sercach przyjezdnych, którzy nie tylko szybciej wyjeżdżają z Majorki, ale także przestrzegają innych przed wakacjami na wyspie.

Władze już zwiększyły liczbę policjantów patrolującą Majorkę. Obecnie jest to już liczba 2639 funkcjonariuszy. To ma pomóc ochronić kobiety przebywające na wyspie przed atakami seksualnymi. Czas pokaże, czy zwiększenie liczebności mundurowych zda egzamin.

źródło: wp.pl

Plaże to miejsce relaksu ale i przerażających, seksualnych zbrodni. Oto najgorsze z nich

...

Zobacz również