Panika w centrum Rybnika. Wczoraj ewakuowano pracowników poczty ze względu na makabryczne odkrycie. W jednej z przesyłek znaleziono kopertę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie charakterystyczny symbol, który się na niej znajdował. Symbol oznaczający bardzo niebezpieczną substancję biologiczną. 

Jedna z pracownic poczty zainteresowała się paczką, ponieważ  nie było na niej umieszczonej nazwy adresata. W środku znajdowała się otwarta koperta z niedużym krążkiem i specjalnym symbolem, umieszczanym na przedmiotach zawierających niebezpieczne substancje biologiczne.

Sprawę zgłoszono do straży pożarnej i na policję. Służby bezpieczeństwa wyznaczyły strefę ochronną i ewakuowały pracowników poczty. Bezpośredni kontakt z potencjalnie niebezpieczną substancją miało czworo z nich. Osoby te trafiły na badania i obserwację do szpitala zakaźnego. Pozostali, którzy mieli pośredni kontakt z paczką, wrócili do domu z przykazaniem, by z nich nie wychodzić przynajmniej do czasu wyjaśnienia sytuacji.

Wczoraj wieczorem rzecznik rybnickiej straży pożarnej mł. bryg. Bogusław Łabędzki poinformował:

– Koperta została zabezpieczona w taki sposób, by nie stwarzała zagrożenia. Następnie siłami Państwowej Straży Pożarnej zostanie przewieziona do laboratorium w Puławach, gdzie jej zwartość zostanie zbadana przez ekspertów.

Udało się już ustalić, że niebezpieczna paczka została wrzucona do skrzynki na jednym z rybnickich osiedli.

Źródło: www.rmf24.pl

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]

POTĘŻNI strażacy zapozowali do PŁOMIENNEJ sesji!

...

Zobacz również