Przerażająca groźba ISIS. To będzie dramatyczna noc

Przerażająca groźba ISIS. To będzie dramatyczna noc Źródło: Fot. Flickr (Hanna Horwarth) - Wikimedia Commons (The Islamic State)

Wyparcie bojowników tzw. Państwa Islamskiego z Syrii i Iraku spowodowało ich masową migrację do krajów europejskich oraz Stanów Zjednoczonych. Jak się obecnie okazuje, islamiści wcale nie zamierzają się poddać, planując kolejne krwawe ataki. Niestety może do nich dojść także tej nocy.

Media bezpośrednio związane z ISIS wezwały w ostatnim czasie swych zwolenników do podejmowania się kolejnych indywidualnych zamachów. Co wyjątkowo przerażające, mają one mieć zmasowany charakter już dziś, w noc popularnego święta Halloween.

Podwójne utrudnienie dla służb

Przedstawiciele tzw. Państwa Islamskiego zaapelowali, aby "trick or treaters", czyli osoby proszące o słodycze w różnych przebraniach, zdecydowały się na przeprowadzenie serii indywidualnych ataków, próbując ranić innych uczestników zabawy. Jest to jednak podwójne utrudnienie dla służb, które będą się starały zapobiec tragedii. Nie wiadomo bowiem, jak wytypują one potencjalnych zamachowców, kiedy na ulice europejskich oraz amerykańskich miast wyjdą tysiące osób w różnych przebraniach. Dzisiejszego wieczora na ataki będą także szczególnie narażone dzieci, które tłumnie opuszczą swoje domy, aby prosić o słodkości.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News