Przepychanki w Sejmie. Policja wyrzuciła trzy osoby

Przepychanki w Sejmie. Policja wyrzuciła trzy osoby Źródło: źródło: facebook.com/ObywatelskiSprzeciw

Z decyzją marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego, trudno jest się pogodzić wielu osobom. Obowiązujący od miesięcy zakaz wstępu na teren Sejmu bez przepustek jest notorycznie łamany przez różnego rodzaju ludzi. Zwłaszcza jedna z grup jest wybitnie aktywna w tej dziedzinie.

Mowa o Obywatelach RP, o których zrobiło się głośno swojego czasu. Chodziło o zablokowanie jednej z miesięcznic smoleńskich w ramach protestu przeciw ustawie o zgromadzeniach, która wywołała niemałe kontrowersje. Tym razem Obywatele RP starli się z policją i Strażą Marszałkowską.

Trzech członków formacji znalazło się na terenie parlamentu bez przepustek w ramach protestu. Kiedy wypatrzyła ich Straż Marszałkowska, ci szybko usiedli na ziemi, by utrudnić działanie funkcjonariuszom. Szybko zostali okrążeni przez Straż i wezwaną na miejsce policję, a następnie wyniesieni za bramę. Akcja nie obyła się oczywiście bez krzyków i szarpaniny.

Warto zaznaczyć, że nie był to pierwszy raz, kiedy Obywatele RP zaprotestowali w taki sposób. Członkowie organizacji już któryś raz z kolei dają się we znaki służbom porządkowym wdzierając się na teren parlamentu. Po takich akcjach otrzymują wezwania na policję.

Na terenie Sejmu. Nieposłuszeństwo obywatelskie, właśnie teraz. Udostępnij! Posted by Obywatele RP on Wednesday, 25 January 2017
pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News