Nieugięta Ewa ?wszystko będzie? Kopacz, nasza rodzima ?żelazna dama?, która niemalże natychmiast ugięła się pod naciskami najmniej roszczeniowej i najbardziej ignorowanej przez państwo grupy społecznej, czyli górników dotując nierentowne, bo drogie wydobywanie przez nich węgla, aby nie bruździli jej w dniu expose, stwierdziła że nie będzie senatu.

Bo do przegłosowania zwykłej ustawy o związkach partnerskich, którą notabene mam w nosie, a którą to PO obiecuje postępackim mediom od dziejów zarania, zwykłej większości nie ma, ale już do zmiany konstytucji większość 2/3 premierka z pewnością znajdzie.

Pani ?wszystko będzie? rzekła też, iż ?Tusk był dobrym premierem. – Inaczej nie zostałby wybrany na prezydenta Europy?. Owszem, dobrym premierem dla tych co go mianowali tym królem Europy, ale mianującymi tutaj nie byli Polacy, którym premierował. No i polska ?żelazna dama? chce też zmniejszyć skład sejmu. Te zapewnienia mają taką samą wartość co pamięć Radosława ?reminiscencji? Sikorskiego. Już to widzę, jak opozycja podpisuje się pod projektami, które wychodzą od koalicji. No i jak chętnie skraca sobie koryto. Tak chętnie jak pan ?reminiscencja? rozmawia z niezależnymi dziennikarzami.

Ale z ?Wyborczą? przynajmniej gada. Ja to kupuję, że druga osoba w państwie w sprawie poważnych wyjaśnień odsyła do wywiadu, którego udzielił na łamach portalu tego medium. I nie wadzi mi, że dostęp do artykułu jest płatny, wszak jestem patriotą i chętnie zapłacę takim propolskim mediom, żeby wiedzieć co najważniejsze osoby w kraju mówią o choćby kluczowych dla Polski relacjach z sąsiadami. Cieszę się, że są właśnie takie propaństwowe media jak wspomniana ?Wyborcza?, czy TOK FM, z którym ?GW? właśnie współpracuje w przeprowadzaniu debat na prezydentów miast. Ta propaństwowość polega na tym, że nie dopuszczają do organizowanych dyskusji przedstawicieli radykalnej opozycji. I chwała im za to, jeszcze by się władza zmieniła! A bezczelna opozycja chce tę władzę przejąć!

Trochę jestem zmieszany. Bo ostatnio to ciągle mnie jako obywatela przepraszają najważniejsze osoby w państwie. Pani ?wszystko będzie? za pana ?reminiscencję?, Pan ?reminiscencja? sam za siebie i jeszcze minister rolnictwa ze dwadzieścia razy przepraszał, że zwyzywał rolników od frajerów, bo sprzedają za bezcen ?Putinówki?. Ale w Polsacie, go ładnie za to odmalowali. Podali przykład rolnika, który z sadu wyciąga 90 ton jabłek, a UE zrekompensowałaby mu tylko 30 ton za 27gr/kg. Z kolei w skupie dostanie 25gr/kg. Nawet jak w skupie dostanie trochę mniej, to i tak wyjdzie na tym lepiej niż miałby niszczyć plony za brukselskie srebrniki. Jeśli najważniejszy przedstawiciel polskich rolników ten sposób sam robi interesy, to już nie będę się nawet znęcał nazywając go frajerem. Niesmaczne jest śmiać się z osób z deficytem szarych komórek. Od siebie dodam, że rolnikom to by chyba serce pękło, jakby mieli za srebrniki żywność niszczyć. Bo warunkiem otrzymania euroodszkodowania jest utylizacja plonów. Unia Europejska demoralizuje ludzi, którzy żywią naszą planetę. W wakacje byłem u dziadka na wsi i na własne oczy widziałem jak zbierał pojedyncze kłosy, które kombajn ominął i rzucał na jeszcze nieskoszone ?bo wnusiu to grzech, żeby jedzenie się marnowało?. No i elektorat agrarny ucieka od frajerów do PiSu, który taktycznie stawia na pozyskanie tych wyborców. No i kto jest frajerem?

...

Zobacz również