36 lat jadła tylko eucharystię i przeżywała męki Chrystusa. Jej przepowiednia o przyszłości Polski jest niebywała

36 lat jadła tylko eucharystię i przeżywała męki Chrystusa. Jej przepowiednia o przyszłości Polski jest niebywała Źródło: Wikimedia Commons/Das Bundesarchiv

Przepowiednie słynnej mistyczki dotyczyły losów całej Europy. Kobieta przez 35 lat żywiła się jedynie konsekrowanym opłatkiem oraz otrzymała stygmaty. Okazało się, że przepowiedziała także przyszłość naszego kraju.

Jej przepowiednie wstrząsały całym światem. Słynna stygmatyczka, która od lat jest beatyfikowana przez Kościół, prowadziła życie pełnie cierpienia i wyrzeczeń. W zamian za to Bóg miał zsyłać na nią prorocze wizje. W jednej z nich przepowiedziała, co się niegdyś stanie z Polską.

Pierwsze cuda słynnej mistyczki

Teresa Neumann jako 20-latka przeżyła poważny wypadek. W jej rodzinnym gospodarstwie doszło do pożaru, a gdy próbowała ratować zwierzęta, spadła na nią paląca się belka. W wyniku tego zdarzenia straciła częściowo wzrok (widziała jedynie cienie) oraz była sparaliżowana. Wtedy też zaczęła bardzo gorliwie modlić się do swojej imienniczki, Teresy Lisieux. W dniu beatyfikacji patronki, Teresa Neumann odzyskała wzrok, a w dniu kanonizacji zaczęła chodzić. Te zdarzenia uznano za jej pierwszy cud.

W 1926 roku doszło do kolejnego cudu. Wtedy też według wielu relacji miała otworzyć się jej rana poniżej serca. Z początku ukrywała to, ale rana nieustannie otwierała się co piątek. Później zaczęły pojawiać się wszystkie inne rany, w tych miejscach, w których według Biblii zraniono Jezusa. Co ciekawe, jak podają źródła, żadna z nich nigdy się nie zabliźniła, ani nie spowodowała zakażenia. Trwało to aż do śmierci Teresy, czyli do 1962 roku. Ponadto od 1922 roku kobieta żywiła się jedynie konsekrowanym opłatkiem.

Szokujące przepowiednie znanej stygmatyczki

W wyniku stygmatów oraz żywienia się wyłącznie eucharystią, Teresa Neumann zaczęła mieć wizje, które miał jej zesłać sam Bóg. Przepowiadała przyszłość Europy, w tym Polski. Okazało się, że kraj nad Wisłą według Teresy Neumann miałby zostać w przyszłości nobilitowany.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Światłych i mądrych Polsce nie odmówię. W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa i najsprawiedliwsze ustawy, a Warszawa stanie się stolicą Stanów Zjednoczonych Europy. Będzie mieć chwałę między narodami i skrzydła szeroko otwarte, rozszerzy też granice swoje. Weźmie narody wierne Kościołowi w nagrodę wierności swojej - mówiła w przepowiedni.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż porzucił ją, gdy była w 36. tygodniu ciąży. Otworzyła piekarnik w ich wspólnym domu i zamarła
2. Smutne informacje o Barbarze Kurdej-Szatan. Lekarz przekazał jej druzgocącą diagnozę

Przypadek Teresy Neumann było wielokrotnie badany przez biskupów i naukowców. Profesor Martini z Uniwersyteckiego Szpitala w Bonn sugerował, że mistyczka kłamie. W raporcie badawczym zaznaczył, że kobieta doznawała stygmatów tylko wtedy, kiedy opuszczała pokój. Ponadto jej mocz był poddany badaniom, które potwierdziły przypuszczenia sceptyków, że kobieta nie żywiła się wyłącznie opłatkiem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bezbronna leżała na szpitalnym łóżku. Została brutalnie zgwałcona, ale najgorsze stało się dopiero potem
  2. Polacy nie dostaną 500 plus i trzynastych emerytur? Niepokojące informacje, rząd zmienia budżet
  3. Nie żyje gwiazda MasterChefa. Nagła, tragiczna śmierć wstrząsnęła całą kulinarną branżą i show-biznesem
  4. Minął już rok od śmierci Ireny Dziedzic. Dlaczego o jej odejściu dowiedzieliśmy się po czasie?
  5. Emerytura jeszcze WCZEŚNIEJ! Przejdziesz na nią przed 60. urodzinami

Źródło: Jestpozytywnie

Następny artykuł