Co przepowiedziano Cersei? Królowa spodziewa się najgorszego

Co przepowiedziano Cersei? Królowa spodziewa się najgorszego Źródło: youtube.com/GameofThrones

Przepowiednia Cersei od dawna elektryzuje fanów serialu. Wygląda na to, że wszystkie jej elementy są coraz bliższe spełnienia. Co zostało przepowiedziane obecnej królowej w King's Landing? Tekst tego proroctwa może zmrozić krew w żyłach...

Przepowiednia Cersei - tekst tej wróżby na zawsze ukształtował charakter młodej Cersei Lannister. Co mogło sprawić, że młoda dziewczyna wyrosła na bezwzględną, żądną władzy królową? Słowa, które usłyszała, każdego mogły zamienić w potwora.

Przepowiednia Cersei - skąd się wzięła?

Fani Game of Thrones pierwszy raz usłyszeli o przepowiedni w piątym sezonie serialu. Kiedy Cersei opłakuje śmierć swojego ojca, którego zamordował własny syn, Tyrion Lannister, cofa się wspomnieniami do przeszłości - 25 lat wstecz. Widzimy wtedy, jak mała Cersei wpada do chatki znanej wiedźmy, o której mówi się, że potrafi przepowiadać przyszłość - Maggy. Ta z początku nie chce zgodzić się na spełnienie prośby o spojrzeniu w przyszłość córki Tywina, ale po groźbach dziewczyny ulega. Po skosztowaniu kropli krwi przyszłej królowej, drwi ona, że jej pytania nie przyniosą radosnych odpowiedzi i pozwala jej zapytać o trzy rzeczy.

Cersei - przepowiednia. Jak brzmiała przepowiednia dla Cersei Lannister?

Cersei zadała trzy pytania, na które dostała trzy odpowiedzi, które nie mogły do końca jej satysfakcjonować. Oto jak brzmiała ta wymiana w książce:

- Kiedy wyjdę za księcia? - zapytała.
- Nigdy. Wyjdziesz za króla.
(...)
- Ale będę królową? - zapytała jej młodsza wersja.
- Tak - W żółtych oczach Maggy pojawił się błysk złośliwości. - Królową będziesz... dopóki nie nadejdzie inna, młodsza i piękniejsza, która cię obali i odbierze ci wszystko, co dla ciebie drogie.
(...)
- Czy król i ja będziemy mieli dzieci? - zapytała.
- Och tak. Szesnaścioro dla niego, troje dla ciebie.
(...)
Jednakże starucha jeszcze nie skończyła.
- Złote będą ich korony i złote całuny - rzekła - A kiedy już utoniesz we łzach, valonqar zaciśnie dłonie na twojej białej szyi i wyciśnie z ciebie życie - napisał w "Uczcie dla Wron" G.R.R. Martin.

Co wynika z przepowiedni?

Jak widać, przepowiednia Maggy w dużej części już się spełniła. Cersei Lannister nie wyszła za księcia, za którego miała - Rhaegara Targaryena. Zamiast tego jej mężem został Roberth Baratheon, świeżo upieczony król Siedmiu Królestw. Z tą częścią przepowiedni łączy się druga, mówiąca o liczbie dzieci. Powszechnie wiadomo, że król Robert miał wiele nieślubnych dzieci - to właśnie oznacza rozbieżność w liczbie dzieci zaznaczona przez wieszczkę.

Inny fragment przepowiedni tłumaczy nienawiść i nieufność Cersei w stosunku do innych młodych kobiet w jej życiu - Sansy Stark, Margaery Tyrell, czy Deanerys Targaryen. Któraś z nich - a jak widzimy w serialu, może każda z nich po trochu - ma odebrać Cersei wszystko, an czym jej zależy, a więc dzieci, ukochanego brata i oczywiście władzę.

Ostatni człon przepowiedni jest zdecydowanie najstraszniejszy i, co ciekawe, nie pojawia się dosłownie w serialu. Valonquar oznacza "młodszy brat". Fani od dawna zastanawiają się, o którego młodszego brata chodzi - czy o młodszego brata Cersei, co obejmuje zarówno lata młodszego Tyriona, jak i urodzonego tylko minuty po Cersei Jaimiego, czy może chodzi o jakiegokolwiek młodszego brata. 

Bez wątpienia przepowiednia Maggy miała ogromne znaczenie, nie tylko dla Cersei i jej życia, ale także dla historii Westeros. Kto wie jak zachowywałaby się młoda Lannister, gdyby całe życie nie miała w głowie tych słów? 

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ogromna burza po ostatnim odcinku Gry o tron. Nawet aktorka była zaskoczona
  2. Gra o Tron - S08E02. Gdzie obejrzeć online? Kontrowersje w odcinku
  3. Czyim synem jest Jon Snow tak naprawdę? On sam nie miał pojęcia
  4. Gdzie oglądać Grę o Tron za darmo? Można to zrobić legalnie
  5. Kto gra Nocnego Króla z Gry o Tron? Były zmiany w obsadzie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News