Wystarczy woda, mąka i jeden sekretny składnik. Dawno zapomniany przepis podbija polskie domy

Wystarczy woda, mąka i jeden sekretny składnik. Dawno zapomniany przepis podbija polskie domy Źródło: unsplash Marisa Howenstine

Przepisy takie jak ten pobijają polskie domy. Wystarczy skorzystać z mąki, wody i jednego sekretnego składnika, by bawić się z dzieckiem w dawno zapomniany sposób. Chyba każdy pamięta, ile fantastycznych chwil spędził na tej zabawie.

Przepisy na zabawę z dzieckiem w czasie izolacji związanej z koronawirusem podbijają sieć. Jest wiele sposobów, by w ten szczególny okres zająć swoje dziecko, które szybko może odczuwać nudę. Wystarczą tylko trzy składniki, by przywrócić dawno zapomnianą zabawę do swojego domu. 

Przepisy, które podbijają sieć 

W związku z obecną sytuacją w Polsce szkoły, żłobki i przedszkola pozostają zamknięte. Ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa spowodowało, że wiele osób może pozostać w domu, by pracować zdalnie lub żeby zająć się dzieckiem. Wszyscy, którzy zostają z dziećmi w mieszkaniu, wiedzą, że ulubione zabawki szybko mogą przestać ciekawić dzieci. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W sieci pojawiło się wiele sposobów na to, jak zaplanować dziecku dzień, by zarówno nie przeszkadzało w pracy, jak i zajęło się zabawą na dłużej. Jednym z pomysłów, który został przywrócony, jest ten przedstawiony poniżej. Wiele pewnie pamięta, jak świetnie się bawiło dzięki temu przepisowi. 

Przepisy na dobrą zabawę 

Mąką, woda i jeden sekretny składnik, którym jest papierowa gazeta wystarczą, by zapewnić dziecku zabawę. Przygotowanie masy rozpocznij od połączenia mąki z wodą, wszystko w proporcjach "na oko". Im więcej dzieci będzie brało udział w lepieniu masy, tym więcej składników zużyj. 

Kiedy mąka z wodą będzie połączona, dodaj do niej małe kawałki gazety, a całość wymieszaj rękoma. Gotową masą obklej słoik i poczekaj, aż zastygnie. Kiedy masa już zaschnie, można ją pomalować farbami, tworząc niepowtarzalny wazon. Do tak przygotowanego wazonu następnego dnia przygotuj z dziećmi kwiaty z papieru czy niewykorzystanej gazety. 

Dzisiaj grzeje: 1. Powiększyła się liczba zakażonych. Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość z samego rana

2. Biedronka i Lidl dadzą premię pracującym podczas kwarantanny. Kwota wprawia w osłupienie, ryzykowalibyście?

Każdy dzień, kiedy dzieci pozostają w domu, jest dobrą okazją, by rozwijać ich kreatywność i zachęcać do zabawy materiałami takimi, jak własnoręcznie przygotowana masa, papier, bibuła czy kartony.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  2. Nie żyje były reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą Ekstraklasy, oficjalny komunikat klubu
  3. Ważny apel polskich ratowników medycznych. Proszą tylko o jedną rzecz
  4. Koronawirus jest groźniejszy dla posiadaczy konkretnej grupy krwi? Niespodziewane odkrycie w Chinach
  5. Niewypowiedziana tragedia, nie żyje 27 osób. Chcieli się "ozdrowić" z koronawirusa znanym produktem
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

źródło: interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News