przepisy Polacy wielki błąd
pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 10 Listopada 2020

RMF: Nowe zasady zaczną obowiązywać za trzy tygodnie. Wielki błąd, który odczują tysiące Polaków

Nowe przepisy zostaną wprowadzone w życie dopiero za trzy tygodnie. Skandaliczny błąd polityków ujawniony przez RMF FM. Wielu Polaków bardzo na tym ucierpi.

Nowe przepisy mogłyby wejść w życie niemal natychmiast, niestety stanie się to dopiero za trzy tygodnie. Wszystko przez rażący błąd, jakiego dopuścili się politycy. Cała sprawa została ujawniona przez RMF FM. Niestety wielu Polaków może bardzo na tym ucierpieć.

Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówMamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówCzytaj dalej

Nowe przepisy zaczną obowiązywać dopiero za trzy tygodnie. Wszystko przez skandaliczny błąd polityków

- Lekarze walczący z koronawirusem, policjanci, strażacy i inne formacje mundurowe jeszcze co najmniej trzy tygodnie będą musieli czekać na wejście w życie przepisów, które miały ułatwić im pracę w pandemii. Dlaczego? Mimo że ustawa, która wprowadza regulacje, już tydzień temu została podpisana przez prezydenta i mogłaby niemal natychmiast wejść w życie, to publikacja w Dzienniku Ustaw będzie opóźniona aż do grudnia, do czasu uchwalenia jej nowelizacji - wynika z informacji zdobytych przez dziennikarza RMF FM Patryka Michalskiego.

Ten skandaliczny stan rzeczy spowodowany jest bardzo kosztowną pomyłką w głosowaniu grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości. Rządzący mieli wpaść w pułapkę, z czego politycznie skorzystać będzie chciała senacka większość, dowiadujemy się z materiału Patryka Michalskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Zmiany, jakie miały wejść w życie wraz z nowymi przepisami to między innymi ustawowy obowiązek noszenia maseczek, zniesienie odpowiedzialności karnej z lekarzy, którzy nieumyślnie dopuścili się błędów medycznych w pandemii, a także gwarancja służbom mundurowym zwolnienia lekarskiego z powodu zakażenia koronawirusem, które będzie pełnopłatne.

Wszystkie te zapisy mogłyby wejść w życie już teraz. Zaważyła jednak pomyłka w głosowaniu polityków PiS, którzy opowiedzieli się za poprawką Senatu. Dotyczyła ona przyznania dodatku covidowego wszystkim lekarzom, partia rządząca natomiast chciała, aby przysługiwał on tylko medykom, którzy zostali bezpośrednio skierowani do walki z pandemią.

Jak wynika z doniesień RMF FM, partia rządząca usiłowała ekspresowo wycofać się, przekonując, że budżet nie będzie w stanie udźwignąć takiego obciążenia, a propozycję Senatu uznał za populistyczną. Od samego początku prac nad ustawą politycy Prawa i Sprawiedliwości nie postulowali o przyznanie dodatku wszystkim medykom, a jedynie tym, którzy walczą na pierwszej linii frontu pandemii koronawirusa.

Teraz politycy PiS będą musieli zmierzyć się z dużym problemem wizerunkowym oraz zarzutom opozycji. Zamiast chwalić się tym, że chcieli przyznać dodatek medykom bezpośrednio walczącym z koronawirusem, będą musieli stawić czoła zarzutom o to, dlaczego chcą "odebrać pieniądze lekarzom".

Senat z pewnością będzie bronił pomysłu, aby dodatek otrzymywali wszyscy lekarze, ponieważ poparła go senacka większość. Ich zdaniem, wyliczenia rządzących są zawyżone. W dodatku nie mają zamiaru się spieszyć, ponieważ nowelizacją zajmą się dopiero na posiedzeniu 25-27 listopada, czyli niemalże w ostatnim możliwym terminie.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Nie żyje wybitny polski aktor. Zagrał słynną rolę w "Vabanku"

2. To koniec, po 20 latach w ”Klanie” już nigdy więcej nie zobaczymy uwielbianej postaci. W piątek widzowie będą zrozpaczeni

3. Najczęstszy objaw Covid-19. Ma go nawet 70% zakażonych, bardzo przykre

Z informacji reportera RMF FM Patryka Michalskiego wynika również, że Rządowe Centrum Legislacji nie ma zamiaru publikować pierwotnej ustawy, w której znalazły się ważne przepisy covidowe do momentu uchwalenia nowelizacji naprawczej. Wszystko ze względu na fragment o dodatku dla wszystkich medyków.

Ustawa została przyjęta 27 października po północy, jeszcze tego samego dnia Sejm odniósł się do stanowiska Senatu, to wówczas doszło do pomyłki w głosowaniu dotyczącym poprawki odnośnie dodatku covidowego dla wszystkich medyków. Prezydent podpisał ustawę 3 listopada, a jego rzecznik przekazał, że została ona przekazana do publikacji. Choć ustawa mogłaby już wejść w życie, a medycy otrzymaliby obiecane dodatki, będziemy musieli poczekać na ten moment jeszcze co najmniej trzy tygodnie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bezdomny mężczyzna spędził noc pod drzwiami schroniska. Kiedy zdradził pracownikom powód, serca zabiły im mocniej
  2. Marcin Najman zabrał głos ws. pedofilii w Kościele. Wspomniał o Janie Pawle II
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Koniec marzeń o powrocie na Księżyc? Joe Biden ma inne priorytety
  7. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News