Przemyśl: Polacy zablokowali marsz Ukraińców. Szarpanina i porwanie barw UPA

Przemyśl: Polacy zablokowali marsz Ukraińców. Szarpanina i porwanie barw UPA Źródło: fot. Łukasz Solski

Podczas marszu organizowanego przez Ukraińców doszło do incydentu. Grupa Polaków postanowiła przerwać zgromadzenie i zaatakować mężczyznę noszącego na koszulce barwy UPA, współodpowiedzialnej za rzeź Polaków na Wołyniu.

W pochodzie organizowanym przez Ukraińców brało udział około 500 osób. Pośród pokojowo nastawionych ludzi znaleźli się również tacy, którzy wznosili okrzyki "Herojom Sława" (używane przez OUN-UPA) oraz "Jeszcze Polska nie zginęła, ale już niedługo zginie". Według relacji obecnych na miejscu mediów, to miało sprowokować Polaków do rękoczynów.

Młodzi mężczyźni dopadli do Ukraińca i zerwali z niego koszulkę z barwami UPA zostawiając na nim kilka drobnych ciosów. Eskalację konfliktu zablokowali funkcjonariusze policji, choć doszło również do drobnych przepychanek między nimi a organizatorami antyukraińskiej pikiety.

Kontrmanifestację organizowały lokalne struktury Młodzieży Wszechpolskiej. Organizacja jest mocno negatywnie nastawiona do ukraińskich imigrantów w Przemyślu. W mieście narasta konflikt między Polakami a Ukraińcami.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:
źródło: stadionowioprawcy.net, nowiny24.net, kresy.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News