Dziś z sejmowej mównicy padło wiele słów krytyki w kierunku partii rządzącej. Michał Kamiński, poseł Unii Europejskich Demokratów także zabrał głos w debacie nad ustawą o Krajowej Radzie Sądownictwa. Dzięki nowym przepison Prawo i Sprawiedliwość pragnie zmienić sposób wybierania sędziów tak, aby wpływ na to miało także Ministerstwo Sprawiedliwości.

Były członek PiS i niegdyś człowiek bardzo bliski braciom Kaczyńskim ostro wypowiedział się o projekcie zmian w polskim sądownictwie. Swoją wypowiedź rozpoczął od cytowania Winstona Churchilla i jego słowami uderzył w Prawo i Sprawiedliwość.

– Winston Churchill powiedział, że jak komunista otwiera paszczę, to jest jak krokodyl – nie wiadomo, czy chce się uśmiechnąć czy chce pożreć. W waszym przypadku Winston Churchill nie miałby wątpliwości. Jak wy otwieracie paszcze, to znaczy, że chcecie więcej. I z tej trybuny chcę powiedzieć: czy macie garnitury, czy macie mundury, czy macie sutanny – nie macie prawa mieć wszystkiego! Polska nie należy do was! Polska należy do wszystkich! – powiedział Kamiński.

Na tym nie skończył i odniósł się także do sytuacji pod budynkiem Sejmu, gdzie trwają antyrządowe protesty. Na ul. Wiejską wysłano znaczną ilość służb porządkowych, które mają bronić bezpieczeństwa parlamentarzystów.

– Bardzo często powołujecie się w tej debacie na suwerena, ale „po owocach ich poznacie”… Was poznamy po owocach. Wy się tego suwerena boicie! Bo tak obwarowanego Sejmu ja nie pamiętam. Ja pamiętam w tym Sejmie Ojca Świętego, pamiętam w tym Sejmie królową brytyjską, pamiętam w tym Sejmie prezydentów Stanów Zjednoczonych, ale tak obwarowanego Sejmu nie pamiętam! Boicie się suwerena! Boicie się suwerena i uważacie, że przed suwerenem obroni was policyjna pałka i policyjna tarcza. Nie obronią was przed suwerenem! Bo suweren prędzej czy później przemówi. – dodał poseł.

https://www.youtube.com/watch?v=bqMBZAM9Wwk

 

...

Zobacz również