10-latek pochwalił się w sieci, jak maltretuje swojego kota. Nagranie przyprawia o dreszcze, natychmiast zareagowała policja

10-latek pochwalił się w sieci, jak maltretuje swojego kota. Nagranie przyprawia o dreszcze, natychmiast zareagowała policja Źródło: .

Przemoc wobec zwierząt jest zjawiskiem, które na wskroś porusza internautów. Tak było i tym razem: zszokowani facebookowicze nie mogli nie zareagować, gdy zobaczyli nagranie, na którym 10-latek znęcał się nad kotem. Nie okazał ani słowa skruchy.

Przemoc wobec zwierząt powinna być piętnowana - tego zdania są internauci. Postanowili natychmiast zareagować i pokazać, że za znęcanie się nad kotem można ponieść surowe konsekwencje. Dziecko odnalazła już policja, grozi mu nawet sąd.

Przemoc wobec zwierząt jest czymś niewybaczalnym. W sieci rozpętała się burza

10-letni chłopiec, uczeń jednej z elbląskich podstawówek, już od połowy grudnia na swoim profilu w mediach społecznościowych publikował niepokojące filmiki. Nagrywał siebie rzucającego kotem. Zwierzę robiło przewroty w powietrzu i lądowało głośno na podłodze. Po ruchach i reakcjach kota widać, że z pewnością nie było to dla niego przyjemne i komfortowe.

Najpierw filmiki oglądali tylko jego najbliżsi znajomi. Potem zaczęli je udostępniać, tysiące internautów wchodziło na profil 10-latka i oglądało to, co robi z kotem. Wysyłali do niego wiadomości, by usunął nagrania, interweniowali też u władz szkoły, oznaczali fundacje dla zwierząt, szukali kontaktu do rodziców. Dopiero jeden z internautów z Opola zgłosił sprawę na policję. Służby natychmiast zajęły się tym przypadkiem.

Policja podjęła intensywne działania, chłopcu grozi nawet sąd

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dotarła do nas ta informacja, policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili tożsamość chłopca, będą kierować ją do Sądu Rodzinnego - potwierdza informacje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej policji. Wiadomo, że sprawą zajmie się policjantka, która od lat specjalizuje się w sprawach dotyczących ochrony praw zwierząt.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska Miss została zamordowana. Stalker zasztyletował ją w biały dzień
2. Agnieszka Chylińska pokazała rzecz, którą zrobiła jej córka. Serce pęka, żaden rodzic nie wie, jak zareagować

- Jestem osobą publiczną, grałem w telewizji. Dotarła do mnie prośba od kolegów, którzy prowadzą profile z większym odbiorem, żeby udostępnić film szerszemu gronu w celu zgłaszania filmików. Postanowiłem zadziałać, bo jeden film obejrzało aż 80 tys. osób. Po kilku godzinach został usunięty, a w czwartek drugi i ostatecznie cały profil. Nie za bardzo trafiają do mnie tłumaczenia o wieku chłopca, bo ze zwierzętami tak się po prostu nie postępuje. Nie wiem, gdzie byli jego rodzice. Filmiki publikował od połowy grudnia, najpierw miały zasięg lokalny, a dopiero niedawno taki szeroki. W komentarzach oznaczano nawet fundacje dla zwierząt - opowiada jedna z osób, która obejrzała film i zareagowała.

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
  2. Znany polityk ujawnił kłopotliwe fakty dotyczące 500 plus. Nieznana prawda o świadczeniach rodzinnych
  3. Gwiazdor TVN trafił do szpitala, konieczna była operacja. Przekazał przygnębiającą wiadomość, leży pod aparaturą
  4. Niewyobrażalny dramat w życiu Dagmary. Groził jej uzbrojony gangster, chwilę później stała się jeszcze gorsza rzecz
  5. Królowa matka upokorzyła księżną Dianę w najgorszy sposób. Powalające doniesienia, żadna kobieta by tego nie wytrzymała

Źródło: Facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News