Przemoc wobec mężczyzn
Obraz Daniel Reche z Pixabay
- 9 Maja 2020

Dramat za zamkniętymi drzwiami, miesiącami biła męża, aż umarł. Wstrząsająca sprawa z Polski, jak mogła?

Przemoc wobec mężczyzn to niestety nadal temat tabu. Wstyd i strach przed ośmieszeniem sprawia, że nie chcą oni mówić o codziennych dramatach, które rozgrywają się za zamkniętymi drzwiami. Prawdopodobnie tak było i tym razem. Rafał cierpiał w milczeniu, a swoje obrażenia, na przykład podbite oczy, tłumaczył drobnymi urazami przy codziennych pracach domowych.

Przemoc w rodzinie to dramat, który może dotknąć każdego, bez względu na płeć czy pochodzenie społeczne. Szczególnie dramatyczne są przypadki, gdy długotrwałe znęcanie się doprowadza do śmierci ofiary. Tak było w tym przypadku. Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku stanie kobieta oskarżona o to, że „działając z góry powziętym zamiarem doprowadziła do śmierci swojego męża“. Szczególnie bolesny jest fakt, że mimowolnymi świadkami przemocy było dwoje dzieci pary. Córeczka Rafała i Magdy wyznała swojej cioci, że "mama bije tatę".

Kot ukrył się wśród pieńkówNa zdjęciu ukrył się kot. Mało kto potrafi go zauważyć bez podpowiedzi, wyzwanie dla najbystrzejszychCzytaj dalej

Przemoc, jakiej doświadczył 29-letni Rafał P. z Przystawki. doprowadziła do jego śmierci. Jego 24-letnia żona Magda kopała go po brzuchu, biła i popychała. Ciosy, które bezpośrednio spowodowały jego zgon, zadała mu na kilka dni przed jego śmiercią. O okrucieństwie kobiety świadczy fakt, że najprawdopodobniej nie przestała bić męża także wtedy, gdy był już w agonii, czego świadectwem jest rana na łuku brwiowym.

Przemoc wobec mężczyzn to niestety nadal temat tabu

Rafał jest wspominany przez sąsiadów jako osoba spokojna, nie szukająca zwady. Od jakiegoś czasu miał problemy z alkoholem, przez co stracił prawo jazdy, a potem pracę. Według zeznań żony to właśnie wtedy zaczął doświadczać przemocy. Rodzina przeprowadziła się do krewnych. Mieszkali w pokoju, w którym mieściło się jedno tylko łóżko. Spała na nim kobieta z dziećmi, a Rafał musiał spać w nogach. Jak sama przyznaje, był kopany, gdy się wiercił.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż wysłał żonie bukietMąż wysłał żonie bukiet. Przeczytała dołączony bilecik i zamarła, zaszła okropna pomyłkaCzytaj dalej

Lista obrażeń, których doznał, jest porażająco długa. Można na niej znaleźć między innymi pęknięcia wątroby, pęknięcie śledziony, krwiaki na płucach i obu nerkach czy rozległe krwawe wylewy. Siniaki na nogach wskazują na to, że mógł być mocno bity paskiem lub pałką. Kobieta przyznaje się, że biła męża od miesięcy, jednak twierdzi, że nie chciała go zabić. W momencie śmierci Rafał był pijany, miał we krwi 3,3 promila alkoholu. Biegły twierdzi, że takie stężenie było prawdopodobnie wynikiem spożywana alkoholu od dłuższego czasu. Z powodu upojenia mężczyzna w ostatnich chwilach zapewne nie czuł bólu spowodowanego potwornymi ranami.

Dzisiaj grzeje:

1. Niestety, potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Znaleziono ciało dziecka, Rutkowski właśnie potwierdził
2. Znaleziono ciało Kacperka? Dziennikarz śledczy przekazał dramatyczne informacje z miejsca poszukiwań

Magda twierdzi, że również była ofiarą przemocy ze strony męża. Według niej w domu miało dochodzić do kłótni i szarpanin, jednak tylko Rafał był tak dotkliwie skatowany. Współlokatorzy pary wiedzieli, że jest on bity, jednak nie zgłosili tego nigdzie i zapewne nie wiedzieli, jak poważny stał się ten problem.

Pamiętaj, jeśli doświadczasz przemocy lub wiesz o takim zjawisku w swoim otoczeniu, nie wahaj się sięgnąć po pomoc. Masz prawo do spokojnego życia, wolności i szacunku, nie musisz się godzić na takie traktowanie, niezależnie od tego, kto jest sprawcą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Choroba, na którą cierpi nawet 11 milionów Polaków. Większość z nich nawet o niej nie słyszała
  2. Agnieszka Radwańska mieszka jak królowa. Pełne przepychu posiadłości budzą zachwyt (FOTO)
  3. Burza w sieci. Krzysztof Rutkowski pokazał zdjęcie z poszukiwań Kacperka, jeden szczegół rozwścieczył internautów
  4. Żona Królikowskiego po pierwszy zdobyła się na tak szczere wyznanie. Ujawniła, co się dzieje za zamkniętymi drzwiami po śmierci męża
  5. Niesamowite, jak skompromitowała się Edyta Górniak. Fatalna gafa, Polacy na zawsze zapamiętają jej słowa
  6. Przenigdy nie jadła równie kapitalnego rosołu. Sekret tkwi w kostce rosołowej, ale nie byle jakiej

MężczyznaZnalazł dziwny kamień. Kiedy zobaczył, co było w środku, pobladłCzytaj dalej

Źródło: plus.wspolczesna.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News