marsz
Mikołaj Pilecki - 7 Czerwca 2018

PRZEŁOMOWE ODKRYCIE NA MARSIE! Łazik Curiosity odnalazł właśnie materię organiczną

Czy życie na Marsie istnieje, bądź istniało w przeszłości? Nowych informacji w dziedzinie dostarczają odkrycia łazika Curiosity. Amerykańska misja odnalazła na Czerwonej Planecie związki organiczne.

Po wielu latach spędzonych na naszym najbliższym sąsiedzie, Marsie łazik Curiosity dokonał właśnie największego odkrycia w historii swojej misji. W przeszłości dowiedziono już obecności wody na planecie, wciąż jednak nie odnaleziono dowodów na istnienie na niej życia. Teraz amerykańska misja odnalazła w skale formacji Murray na wzgórzach Pahrump związki organiczne - aromatyczne, alifatyczne i tiofeny. Związki, choć nie są dowodem na istnienie życia, są ich zalążkiem, niezbędnym warunkiem jego powstawania.

Odkryto dowody na życie na Marsie?

Wyniki badań opublikowano na łamach magazynu "Science". Odkrycie Curiosity jest przełomem, jeśli chodzi o badanie Marsa. - Organiczna materia zachowana w liczących 3 miliardy lat mułowcach w kraterze Gale na Marsie - donosi "Science". Już w 2015 roku spekulowano odnalezienie związków organicznych w marsjańskich skałach. Wtedy jednak uznano próbki za niewystarczająco czyste, by móc cokolwiek ogłosić. Dzisiejsza informacja potwierdza jednak, że związki występują. Ich obecność może być również dowodem na teorię, mówiącą, że około 3,5 miliarda lat temu na planecie występowały warunki podobne do tych ziemskich z wczesnego okresu tworzenia się naszej planety, gdy powstawało na niej życie.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. ON stoi za Kaczyńskim! Musiał wyjść z cienia
  2. Z tego się nie wywinie! Czołowy polityk PiS napruty jak szpadel w Sejmie
  3. Poszaleli! Polska zbojkotuje mundial 2018 w Rosji
<>gotowane_jajaCałe życie robiłeś TO źle! Jak gotować i smażyć jajkaCzytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
gotowane_jajaCałe życie robiłeś TO źle! Jak gotować i smażyć jajkaCzytaj dalej
<>kurkumaJedzenie TYCH rzeczy uchroni cię przed zawałem!Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
kurkumaJedzenie TYCH rzeczy uchroni cię przed zawałem!Czytaj dalej
źródło: rmf24.pl