Przełom ws. zamachu na Pawła Adamowicza. Prokuratura ujawniła NOWE, szokujące fakty

Przełom ws. zamachu na Pawła Adamowicza. Prokuratura ujawniła NOWE, szokujące fakty

Konferencja prasowa w prokuratorze krajowej to jedno z najważniejszych wydarzeń dzisiejszego dnia. Zbigniew Ziobro zabrał w niej głos w sprawie zamachu na życie Pawła Adamowicza. Poznaliśmy nowe fakty w sprawie.

Konferencja prasowa Zbigniewa Ziobro wstrząsnęła wieloma osobami. Cała Polska żyje teraz wczorajszym atakiem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wszystko wydarzyło się na scenie gdańskiego finału WOŚP. Napastnik wszedł na scenę uzbrojony w nóż, a następnie zaatakował prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz został ciężko ranny i wymagane było przeprowadzenie resuscytacji jeszcze przed przetransportowaniem polityka do karetki. Teraz prokuratura krajowa w końcu podjęła konkretne kroki.

Konferencja prasowa: Nowe, szokująca informacje

Prokuratura przedstawiła nam nowe, przełomowe fakty w sprawie. Po pierwsze, wszczęto oficjalne postępowanie przeciwko napastnikowi. Stefan W. został oskarżony o usiłowanie morderstwa. Po drugie okazuje się, że mógł on znajdować się pod wpływem używek. Prokuratura czeka jeszcze na badania potwierdzające, czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu, albo innych używek podczas popełnienia ataku na Adamowicza. Co więcej, stwierdzono, że może on cierpieć na chorobę psychiczną lub inne zaburzenie, które doprowadziło do wczorajszej tragedii. Z tego powodu Stefan W. zostanie przebadany przez dwóch psychiatrów specjalistów. To jednak nie wszystko. Służby zabezpieczyły wiele nagrań, które były wykonane zarówno przez monitoring, jak i świadków całego zdarzenia. Wszystko to może doprowadzić śledczych na kolejne nowe tory w tej sprawie. Prześwietlana jest również przeszłość oskarżonego, ponieważ nie jest to jego pierwszy konflikt z prawem. Prokuratura sprawdza także to, w jaki sposób została zabezpieczona cała impreza. Zastanawiające jest to, w jaki sposób Stefanowi W. udało się wnieść przy sobie nóż z ostrzem o długości 30 centymetrów. Dodatkowo reakcja ochrony była bardzo opóźniona. Napastnik prawie 40 sekund chodził po scenie, trzymając narzędzie zbrodni wysoko nad głową. Dopiero wtedy został obalony na ziemię, ale zrobił to jeden z członków ekipy technicznej odpowiadającej za przygotowanie sceny. Nie ulega wątpliwości, że ta sprawa wymaga jeszcze wielu wyjaśnień, które powinny się znaleźć podczas trwania śledztwa. Niestety prokuratura, jak na razie nie mogła przekazać więcej informacji. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Waga Dody jest PRZERAŻAJĄCO mała. Fani moją powody do zmartwień?
  2. Po 10 latach spotkał ją najgorszy dramat. Wyrazy wsparcia dla Anny Muchy
  3. Paweł Adamowicz PRZEŻYŁ operację. Szacun dla lekarzy, niesamowity wyczyn
  4. Młodzież Wszechpolska wystawiła „akt zgonu” Adamowicza. Prokuratura Ziobry uznała, że nie ma problemu
  5. Legendarna gwiazda TVN ZAATAKOWANA podczas finału WOŚP! Szokujące informacje
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News