Polscy pacjenci w końcu będą mogli odetchnąć z ulgą. Po miesiącach sejmowej batalii posłowie wreszcie przyjęli projekt umożliwiający dostęp do preparatów z konopi.

Powstały warunki do relatywnie szybkiego zalegalizowania możliwości zastosowania preparatów farmaceutycznych z ziela konopi w niesieniu pomocy chorym z bólem nowotworowym, bólem przewlekłym, niekiedy bardzo cierpiącym ludziom – mówił Grzegorz Raczak – poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Poza partią rządzącą swoje poparcie zadeklarowali również przedstawiciele klubów Kukiz’15, Nowoczesna i PSL. Uwagi do projektu ma jedynie Platforma Obywatelska jednak jej posłowie zapowiadają, że zgłoszą je dopiero w Senacie, by nie przedłużać prac.

My przygotowaliśmy dwie poprawki, które tak naprawdę gwarantują bezpieczeństwo pacjentów i dostępność leków – mówi Bartosz Arłukowicz.

Uważa on, że to państwo powinno przede wszystkim odpowiadać za uprawy, dostępność, dystrybucję i jakoś konopi. Jego zdaniem tylko taki nadzór nie doprowadzi do wydostawania się produktu na rynek.

źródło: fakty.interia.pl

...

Zobacz również

Zobacz również