Kiedy Marek Suski otwarcie powiedział w wywiadzie dla jednej ze stacji telewizyjnych, że Andrzej Duda nie jest pewnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w następnych wyborach prezydenckich, w Sejmie zawrzało. Jak ujawnia Superstacja, obecna głowa państwa planuje odpowiedzieć politykom partii rządzącej… utworzeniem własnego ugrupowania.

Według parlamentarnych źródeł Andrzej Duda bardzo poważnie zastanawia się nad stworzeniem własnej alternatywy dla Prawa i Sprawiedliwości. Mieliby mu w tym pomóc politycy Kukiz’15, dwóch posłów PiS – Antoni Duda oraz Łukasz Rzepecki a także członkowie Polski Razem Jarosława Gowina.

– Jeżeli pan prezydent zobowiąże się do tego albo w swoich propozycjach ustaw wskaże elementy, które będą proobywatelskie, czyli będą dawać większą władzę obywatelom, a nie partiom, to my taki sojusz będziemy zawierać – zapowiedziała oficjalnie Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz’15.

Ewentualne przejście niektórych polityków na stronę Andrzeja Dudy sprawi, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie już prawdopodobnie dysponować ogromną sejmową większością, z której coraz chętniej korzysta.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również