Pomimo nagonki na Prawo i Sprawiedliwość w sprawie polityki wobec imigrantów oraz niejednokrotnie prezentowanej niechęci do przyjmowania uchodźców, w sprawie nastąpił prawdziwy przełom. Rząd PiS pomoże imigrantom z Afryki.

Prawo i Sprawiedliwość jeszcze w kampanii wyborczej w 2015 roku otwarcie sprzeciwiało się przyjmowaniu uchodźców z Afryki i krajów arabskich. Równocześnie PiS podkreśla, że uchodźcom pomaga, ale na miejscu, m.in. w Syrii i państwach z nią sąsiadujących.

Polska pomaga uchodźcom, ale na miejscu

Jak podkreślają przedstawiciele rządu, Polska na pomoc ofiarom wojen i uchodźcom przeznaczyła w ostatnim czasie ponad 200 mln zł. Tylko na uchodźców z Syrii przeznaczono z tej kwoty prawie 160 mln.

ZOBACZ TAKŻE: Coś niesamowitego! Uchodźcy z Syrii: „Tylko polski rząd pomaga bezinteresownie”

Równocześnie MSZ podkreśla, że Polska pomaga uchodźcom i ofiarom wojny domowej na miejscu. Pomoc jest kierowana przez organizacje międzynarodowe i charytatywne do miast w Syrii i państw bezpośrednio z nią sąsiadujących, gdzie jest najwięcej potrzebujących.

Rząd PiS pomoże imigrantom z Afryki

W 2018 roku pojawiają się nowe plany dotyczące dalszej pomocy najbardziej potrzebującym. Jak podaje Rzeczpospolita, cytując MSZ, rząd skupi się głównie na pomocy poszkodowanym przez konflikty w Syrii i Iraku.

ZOBACZ TAKŻE: Szokujący sondaż: Europejczycy gardzą Polakami. „Nie chcemy ich, są gorsi niż uchodźcy”

Planowane są jednak także inne państwa, w których Polska chce pomagać uchodźcom i migrantom. Chodzi o tych uchodźców, którzy migrują wewnątrz państwa lub do najbliższych państw ościennych w poszukiwaniu bezpieczeństwa.

– Rozważane jest uruchomienie pomocy dla uchodźców z Erytrei oraz Sudanu – informuje współpracownik odpowiedzialnej za pomoc imigrantom Beaty Kempy.

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków


Śmierć Musiała i inne oburzające fake newsy z 2017 roku [ZOBACZ!]

...

Zobacz również