Przełom! Rezygnacja kluczowego sponsora nie złamała WOŚP

Przełom! Rezygnacja kluczowego sponsora nie złamała WOŚP Źródło: fot. Wikimedia Commons/Ralf Lotys (Sicherlich)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znalazła się w bardzo trudnej sytuacji po tym, jak ze współpracy z nią zrezygnował kluczowy sponsor. Fundacja Jerzego Owsiaka nie złamała się jednak, a w sprawie już nastąpił przełom.

Bank Pekao, który przez wiele lat był strategicznym sponsorem WOŚP-u, ma zrezygnować ze współpracy. Takie informacje podają media, które podkreślają równocześnie, że decyzja motywowana jest polityczne. Ma być związana z tzw. repolonizacją Banku, co w rzeczywistości oznaczało przejęcie pakietu kontrolnego akcji przez spółki Skarbu Państwa - PZU i PFR. Jak powszechnie wiadomo, obecna władza nie wyraża się o Owsiaku i jego działalności zbyt pochlebnie.

Wyjście z trudnej sytuacji

Informacje wciąż są nieoficjalne, a ze strony Banku Pekao nadal nie zniknęły informacje o współpracy z WOŚP. Media informują jednak, że tak Bank, jak i WOŚP są świadome zakończenia wzajemnych relacji. W związku z tym WOŚP mógł znaleźć się w bardzo trudnym położeniu. Problematyczna sytuacja nie trwała jednak długo. Dziennikarze informują, że już znalazł się nowy sponsor strategiczny dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ta informacja także jest nieoficjalna, jednak najprawdopodobniej jest to także instytucja finansowa - konkretnie mBank. Źródło: crowdmedia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News