Przełom! PiS zalegalizuje marihuanę w celach medycznych, ale z jednym zastrzeżeniem

Przełom! PiS zalegalizuje marihuanę w celach medycznych, ale z jednym zastrzeżeniem

Taką zmianę można z pewnością nazwać przełomową. Okazuje się bowiem, że Prawo i Sprawiedliwość, które dotąd było bardzo przeciwne legalizacji marihuany, teraz zmienia zdanie. O nowej polityce względem narkotyku poinformowała we wtorek rzecznik partii, Beata Mazurek.

Nie wiadomo skąd ta zmiana w stosunku PiS do marihuany. Temat prawdopodobnie podniesiono ze względu na śmierć byłego rzecznika SLD Tomasza Kality. Kalita, który walczył z nowotworem, bardzo optował za legalizowaniem marihuany i wykorzystaniem jej w leczeniu. Tzw. "ustawy Kality" zostały przedstawione przez SLD jeszcze w sierpniu.

We wtorek w sprawie legalizacji marihuany i wykorzystywania jej w leczeniu wypowiedziała się Beata Mazurek, rzeczniczka PiS. Jak oświadczyła, partia rządząca "opowiada się za dostępnością leczniczej marihuany w aptekach".

 - My, jako Prawo i Sprawiedliwość, opowiadamy się za tym, aby lecznicza marihuana była dostępna na receptę w aptekach. Mam nadzieję, że komisja zdrowia jak najszybciej swoje prace zakończy i prześle projekt sprawozdania pod obrady parlamentu - oświadczyła Mazurek.

Sprawą wykorzystania marihuany w medycynie zajmuje się sejmowa podkomisja, która rozpatruje projekt klubu Kukiz'15. Choć swoje prace miała zakończyć w listopadzie 2016 roku, wciąż działa. Choć jej ustalenia są jeszcze nieznane, wiadomo już, co o marihuanie sądzi Jarosław Pinkas, wiceminister zdrowia.

Pinkas zgadza się na wykorzystanie marihuany w leczeniu, ale postawił w tej kwestii jedno ważne zastrzeżenie. Zdaniem wiceministra zdrowia, do użycia leczniczej marihuany potrzebne jest wyraźne wskazanie lekarskie, kompletna diagnoza i całkowicie udokumentowany przebieg leczenia. Wszystko wynika z tego, że medykamenty z marihuany, według PiS, wciąż "są preparatami narkotycznymi i tak będą traktowane".

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News