Historyczny przełom! Agata Duda OFICJALNIE występuje przeciwko PiS!

Historyczny przełom! Agata Duda OFICJALNIE występuje przeciwko PiS! Źródło:

O tym, że pierwsza dama Agata Duda wcale nie przepada za Prawem i Sprawiedliwością, było już głośno. Znamienne miały być słowa, których prezydentowa użyła wobec Jarosława Kaczyńskiego, któremu powiedziała, że "się go nie boi". Jak się okazuje, nie były to słowa rzucone na wiatr ku uciesze opozycji. Żona Andrzeja Dudy pokazała, że może sprzeciwić się PiS. Oficjalnie wystąpiła przeciw rządowi popierając kampanię, której nie chce wesprzeć rząd. Feministki i Gazeta Wyborcza pieją z zachwytu. 

Agata Duda bardzo rzadko zabiera głos, o wywiadach nie wspominając. Sprawy polityczne dzieją się niejako obok niej, gdyż niemal w ogóle się na ich temat nie wypowiada. Inną rzeczą są kampanie społeczne, w które prezydentowa chętnie się angażuje i naprawdę jej to wychodzi. Ostatnio Duda postanowiła wesprzeć kampanię "Dom to praca", co z pewnością nie spodoba się obecnie rządzącej władzy z Prawa i Sprawiedliwości.

Żona prezydenta z PiS przeciwko PiS

Już pojawiły się głosy, że Agata Duda rozpoczęła prawdziwą szarżę na partię rządzącą. Wszystko przez wspartą przez siebie kampanię. Ta dotyczy rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy poświęcają całe swoje życie, by opiekować się swoim chorym dzieckiem w domu. Niestety, żadna z władz - nawet PiS - dotąd nie nachyliła się nad tym problemem i nie wsparła rodziców znajdujących się w tak trudnej sytuacji stosownym prawem. Duda postanowiła wystąpić przeciw rządowi i postarać się to zmienić w ramach kampanii. Jak podkreśliła pierwsza dama, "praca w domu powinna być doceniona, szczególnie gdy dotyczy opieki nad ciężko chorymi najbliższymi". Zmiana prawa mogłaby sprawić, że osoby, które otaczają swoich bliskich taką nieustanną opieką "poczułyby się podmiotowo potraktowane". - Praca w domu powinna być doceniona, szczególnie wtedy, gdy dotyczy osób, które opiekują się swoimi dziećmi, niepełnosprawnymi lub ciężko chorymi najbliższymi. Jestem przekonana, że dzięki właśnie takim staraniom można przeobrazić świat wokół siebie i spowodować, by osoby pracujące w domu poczuły się podmiotowo traktowane - powiedziała Agata Duda.

Opozycja klaszcze, PiS wrze

Czara goryczy z pewnością się przelała. W PiS słychać zgrzyt zębów i wściekłość na Agatę Dudę. Wszystko przez wsparcie, jakie ta uzyskała nawet od tak wrogich wobec władzy mediów, jak Gazeta Wyborcza. Na łamach gazety prezydentową pochwaliła nawet znana feministka, Anna Kowalczyk. Jej zdaniem problem osób pracujących przy opiece najbliższych w domu to "sfera, w której postulaty feministek mogą liczyć na aktywne wsparcie pierwszej damy". źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News