Przekręt wszech czasów w polskim senacie podczas głosowania o zmianę ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Według opozycji, politycy Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny oszukali cały kraj.

Chociaż nie było kworum, członkowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali proponowane przez siebie poprawki i udowodnili, że wcale nie potrzebują do tego przepisowych 50 osób. O tych burzliwych doniesieniach huczą już wszystkie media w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE: Stało się! Ludzie wychodzą na ulice, Sejm przyjął ustawę o…

Oszukali cały kraj

Chociaż na sali podczas głosowania było obecnych 48 osób, wicemarszałek Senatu Maria Koc uznała, że jest ich przynajmniej 50. Obliczyła to na podstawie nagrań z monitoringu, które udokumentowały moment, kiedy na sali znajdowało się więcej osób. Maria Koc uznała głosowanie za ważne mimo iż nie było wymaganego w tym przypadku kworum.

– Dziś w sposób poważny został złamany regulamin, który jest wewnętrznym prawem Senatu. Doszło do tego przy głosowaniu zmiany ustawy o ubezpieczeniach społecznych, która została oprotestowana przez pracodawców i związki zawodowe (z powodu likwidacji limitu składek, o czym pisałem już wcześniej). Nie braliśmy udziału w głosowaniu i w związku z tym wzięło w nim udział jedynie 48 senatorów. Czyli ustawę głosowano, ale nie uchwalono. Mimo to wicemarszałek Senatu na podstawie materiałów telewizyjnych uznała, że kworum było, czyli minimum 50 osób, i powiedziała, że ustawa została uchwalona.
Dotychczas w Senacie nie doszło do tak drastycznego złamania prawa, aby osoby, które nie brały udziały w głosowaniu zostały wliczone do kworum. Złożyłem stosowny protest.
Na załączonym poniżej protokole do głosowania jest 48 głosujących senatorów. – 
poinformował na swoim profilu na Facebooku Bogdan Borusewicz.

fot. Twitter / Rafał Mundry

ZOBACZ TAKŻE: Tłum naciera na Sejm! Posłowie PiS sparaliżowani (FOTO)

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy


Samobójstwo czy zatajony mord? Popularne teorie spiskowe o śmierci Andrzeja Leppera

...

Zobacz również