Mocny, budujący, pouczający przekaz. Warto obejrzeć, zgadzasz się?

Mocny, budujący, pouczający przekaz. Warto obejrzeć, zgadzasz się? Źródło: Fot. Unsplash.com/JORGE LOPEZ

Przekaz, który jest ukryty w tym filmie, jest wyjątkowo mocny, ale i ważny. Pokazuje prawdę, z której wiele osób, zwłaszcza młodych, niestety nie zdaje sobie często nawet sprawy. Każdy powinien to obejrzeć i dokładnie przemyśleć.

Przekaz, który jest zawarty w tym filmie, jest wyjątkowo mądry, chociaż przekazany w dosadny sposób. Każdy powinien się nad nim zastanowić, bo mówi o rzeczy, która niestety przez wielu jest zapominana. W pogoni za wysokimi zarobkami, dobrą pracą czy dostatnim życiem pomijamy niesamowicie ważną kwestię. 

Na nagraniu przedstawiona jest rozmowa kwalifikacyjna. Młody człowiek ubiega się o stanowisko kierownicze i idzie mu naprawdę świetnie. Ma doświadczenie, wykształcenie, wydaje się idealnym kandydatem, dyrektor jednak ma dla niego bardzo ważne zadanie. Ma mu ono pokazać jego dotychczasowe życie z zupełnie innej perspektywy. 

Niecodzienne polecenie na rozmowie o pracę

Na początku rozmowy dyrektor chciał się dowiedzieć, kto dał pieniądze kandydatowi na edukację. Szybko okazało się, że wychowuje go mama, która robiła wszystko, by ukończył dobrą szkołę, poszedł na studia i miał imponujące wykształcenie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dalej pada pytanie o to, czy chłopak czasem pomaga swojej rodzicielce. Tu na jaw wychodzi, że kobieta mu na to nie pozwalała, bo wolała, by zajął się nauką. Dyrektor spogląda również na idealne, delikatne dłonie chłopaka i prosi go, by po powrocie do domu umył ręce swojej matki. Prośba może wydawać się dziwna, jednak niesie za sobą bardzo ważny przekaz. 

Ten przekaz powinien wielu skłonić do refleksji 

Dopiero po dotarciu do domu i rozpoczęciu mycia, kandydat rozumie, o co chodziło dyrektorowi. Wcześniej nie dostrzegał tego, jak bardzo zaniedbane są dłonie jego matki. Patrząc na nie, widać, jak bardzo kobieta musiała się poświęcać i ciężko pracować, by on mógł znaleźć się na szczycie i w młodym wieku już ubiegać się o wysokie stanowisko, na którym otrzyma imponującą pensję. 

Dzisiaj grzeje: 1. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

2. Jeśli to możliwe, zostańcie w domach. Co roku zabija 40 tys. ludzi w Polsce, niebezpieczeństwo smogu jest realne

Kolejnego dnia chłopak wraca do pracy i ponownie spotyka się z dyrektorem. Szczerze mówi, że w końcu widzi rzeczy, których wcześniej nie dostrzegał - poświęcenie i miłość swojej matki. To jest też ważny przekaz dla każdego z nas. Warto się czasem zastanowić, kto stoi za naszym sukcesem, bo nie zawsze jesteśmy to tylko my sami. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu z nich może paść ofiarą oszustwa
  3. Zjawiskowa dziewczyna Janosika ma już 70 lat. O jej dramatycznych losach mało kto wiedział
  4. Smutek nie do opisania. Nie żyje Krystyna Siwiec
  5. Polskie gwiazdy, które są homoseksualne. Na pewno nie wiedziałeś o wszystkich, 7 pozycja wbija w ziemię

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News