Przejmujący list 9-latka do premier Szydło

Przejmujący list 9-latka do premier Szydło

9-letni Oliwier napisał do premier rządu Prawa i Sprawiedliwości, Beaty Szydło, przejmujący list. Chłopiec błaga premier o to, by umożliwiła mu spędzanie kolejnych świąt z śmiertelnie chorym dziadkiem.

W mediach społecznościowym masowo udostępniany jest dramatyczny list 9-letniego Oliwiera, który prosi szefową rządu Prawa i Sprawiedliwości o pomoc dla swojego dziadka.

Chłopiec prosi Beatę Szydło - jako "najważniejsza osobą w państwie" - o leki dla chorującego na idiopatyczne włóknienie płuc dziadka, ponieważ żaden ze skutecznie hamujących rozwój choroby nie jest w Polsce refundowany. Koszt miesięcznej terapii kosztuje w granicach od 10 do 12 tysięcy złotych.

 - Pani Premier, piszę do Pani, bo jest Pani najważniejszą osobą w kraju. Proszę Panią o pomoc dla mojego dziadka Wojtka, który choruje na idiopatyczne włóknienie płuc. Jeśli dziadek nie dostanie leków to ostatni raz może spędzić z nami święta. Ja i moja siostra bardzo kochamy dziadka i uważamy, że inni ludzie mają leki, a dziadkowi nikt nie chce pomóc. Bardzo proszę Pani o to, aby od nowego roku dziadek dostał lekarstwo, bo dla niego liczy się każdy dzień. Wszyscy widzimy, że oddycha mu się coraz gorzej i mówi się mu coraz ciężej i tylko leki mogą mu pomóc. Nie chcemy żeby dziadek umarł. Bardzo proszę Panią o pomoc - lekarstwo dla dziadka jest moim największym marzeniem. Będę Pani wdzięczny do końca życia - czytamy w przejmującym liście 9-letniego chłopca.

00066tsa8uld6nt6-c122-f4

bh

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News