Przejmujące słowa papieża o pedofilii. "Proszę o przebaczenie"

Przejmujące słowa papieża o pedofilii. "Proszę o przebaczenie"

Papież Franciszek zaczął bardzo głośno mówić o problemie pedofilii w Kościele. W imieniu duchownych, którzy dopuścili się wykorzystywania seksualnego poprosił ofiary o wybaczenie.

Przywódca duchowy Kościoła katolickiego napisał specjalny list, w którym znalazły się poruszające słowa skierowane do ofiar przemocy.

W Chile ukrywali pedofilię

Chodzi o ukrywanie pedofilii przez chilijskiego biskupa Juana Barrosa, który tłumaczył papieżowi, iż nie wiedział o licznych nadużyciach dokonywanych przez księdza Fernando Karadimę. Na początku roku papież Franciszek był z pielgrzymką w Chile i zainteresował się sprawą. Aby ją wyjaśnić przysłał do tego kraju arcybiskupa Charlesa Sciclunę, który zajmuje się wyjaśnianiem tego typu przypadków. Najwyraźniej to co udało się ustalić wysłannikowi papieża, tak poruszyło Franciszka, że ten postanowił napisać specjalny list do ofiar Karadimy.

Papież Franciszek przeprosił

Wiele istnień ludzkich zostało ukrzyżowanych z powodu nadużyć. Wyznaję, że to wywołuje mój ból i wstyd - napisał papież. Przywódca duchowy Kościoła katolickiego przeprosił także, iż początkowo dał się zwieść Juanowi Barossowi tuszującemu przestępstwa. - Proszę o przebaczenie wszystkich tych, których uraziłem i mam nadzieję, że będę mógł uczynić to osobiście w najbliższych tygodniach w czasie spotkań z reprezentantami grupy osób, które złożyły zeznania - wyznał na łamach korespondencji Franciszek i zaprosił ofiary pedofilii do Watykanu. Same ofiary odniosły się do słów papieża. - Sensem wszystkich naszych działań było zawsze uznanie, przebaczenie i zadośćuczynienie za cierpienia i tak będzie aż do chwili, gdy zerowa tolerancja dla wykorzystywania i jego tuszowania stanie się w Kościele rzeczywistością - poinformowali na łamach oświadczenia pokrzywdzeni. Proponowane linki:
  1. Papież Franciszek o Ojcu Rydzyku: "Wymiotować mi się chce, jak go widzę"
  2. Największa zmiana od kilkuset lat, katolicy przerażeni. Franciszek oficjalnie zniesie...
  3. Papież rozpoczyna rewolucję! W małżeństwie zmieni się wszystko, katolicy oburzeni
Źródło: msn.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News