Przejmujące słowa matki Morawieckiego. "Mój syn..."

Przejmujące słowa matki Morawieckiego. "Mój syn..." Źródło: Fot. Flickr (P. Tracz/KPRM)

Matka szefa polskiej Rady Ministrów podzieliła się wzruszającym wspomnieniem związanym z synem. Jaki był w dzieciństwie Mateusz Morawiecki?

W rozmowie z redakcją "Faktu" Jadwiga Morawiecka opowiedziała o życiu swej rodziny w trudnym okresie PRL. Streściła, jak wyglądała codzienność obecnego premiera RP w tym czasie. - Bili go, szantażowali, kazali kopać własny grób i grozili śmiercią, żeby Mateusz ujawnił, gdzie ukrywa się poszukiwany listem gończym ojciec. W domu nigdy o tym nie opowiadał. Nie chciał martwić matki - wspominała Jadwiga Morawiecka. ZOBACZ TAKŻE: Czystka w rządzie PiS! Ludzie Macierewicza masowo wyrzucani

Wstrząsająca przeszłość

- Raz tylko, kiedy Mateusz mył się w cynowej balii w kuchni, przypadkowo zobaczyłam, że na plecach ma okropne czerwone pręgi. Co to jest, synku? - spytałam - dodała. ZOBACZ TAKŻE: Trzęsienie! Aż 6 posłów zmieni partię Matka premiera zaznaczyła także, że był on bardzo dobrym, ułożonym dzieckiem. Nawet w najtrudniejszym okresie ich rodzinnego życia starał się jej pomagać i opiekować rodzeństwem.
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News