***Farbowany Polak?

?Były minister finansów ? podobnie jak kilku innych niedawnych ministrów ? dostał od premiera obietnicę startu do Parlamentu Europejskiego. Problem polega na tym, że urodzony w Wielkiej Brytanii potomek polskich emigrantów nie ma w kraju żadnego regionu, z którym jest związany.?

Rzeczpospolita

***Szkolenie zimowe brytyjskich żołnierzy w Arktyce wstrzymane. Powód? Mróz…

Żołnierze siedzą w koszarach i nie podejmują ćwiczeń w chwili gdy termometry pokazują stopień poniżej -20 st. C – przyznał podpułkownik Trond Thomassen, dowódca bazy.

To strata czasu i pieniędzy, jeśli żołnierze są wysyłani na szkolenia w tereny, gdzie standardowa temperatura jest poniżej dopuszczalnej normy w jakiej mogą ćwiczyć – przyznał podpułkownik. Uziemieni w koszarach jego bazy brytyjscy żołnierze szybko stali się obiektem zainteresowań lokalnej pracy i sceny politycznej.

Jestem bardzo ciekawa, jak dowództwo wojsk Wielkiej Brytanii zareagowałoby gdyby zimą wybuchła wojna do której stanąć muszą jej żołnierze – przyznała Ida Kathrine Balto, lokalna polityk w rozmowie z miejscowymi mediami.

Tvn24.pl

***Biją Jacka Protasiewicza

Celnie sprawę komentuje Łukasz Warzecha ?Ów zabawny kontrast pomiędzy kolorytem jego opowiadania ? te wszystkie nawiązania do ?polskiej duszy?, twierdzenie, że się w europośle ?zagotowało? na dźwięk słowa ?raus? ? a obowiązującą narracją jego partii. Tą o demonach germanofobii, o tym, jak naganne jest myślenie stereotypami i że nie wolno kojarzyć współczesnych Niemców z tymi dawnymi, złymi, którzy do pędzonych na stracenie Polaków pokrzykiwali właśnie ?raus!?.?

***Wkrótce zaczipują nas wszystkich

?System eCall, który automatycznie powiadomi służby ratunkowe o wypadku, od października 2015 r. będzie obowiązkowo montowany we wszystkich nowych samochodach osobowych i lekkich dostawczych – zdecydował w Parlament Europejski.?

?System eCall będzie wykorzystywał numer telefonu alarmowego 112. Ma on ułatwić służbom ratunkowym w zorientowaniu się co do skali wypadku i podjęciu decyzji o tym, jaka pomoc jest potrzebna. Umożliwi to – jak podkreśla PE – wcześniejsze przybycie ratowników na miejsce, skuteczniejsze ratowanie życia i ograniczanie obrażeń, a także ograniczenie kosztów związanych z zatrzymaniem ruchu. Według Komisji Europejskiej, każde urządzenie eCall montowane w samochodzie kosztowałoby ok. 100 euro. Jednak – jak podkreśla PE – „system ten jest usługą użyteczności publicznej i powinien być dostępny bezpłatnie”.?

Moto.wp.pl

(Ale nie martwmy się na zapas, czy Polaka będzie kiedyś stać na nowy samochód?…)

***Kotlet z psa, pomielony razem z budą!

Pyszną prowokację wysmażyła redakcją tygodnika ?Nie?. Rozesłali do schronisk list(http://tnij.org/awgpdzh), w którym oferują kupno psa lub kota w kilogramach. Chcieli w ten sposób sprawdzić, czy na ofertę skusi się jakiś sierociniec ledwo wiążący koniec z końcem. Koniec końców żaden się nie skusił, ale prowokacja i tak wywoła wielki rwetes w internecie i stałą się przyczynkiem do dyskusji nad hipokryzją Polaków. Świnkę możną sznyclować, mielić i smażyć. Pieska nie.

***Komuś się coś pomieszało

Paweł Kukiz pisze w liście do Kamila Stocha ?Kamil, proszę, trzymaj kciuki za Ukrainę! Mów o pomordowanych ludziach. Może malutką, ukraińską flagę z kirem namaluj obok naszej szachownicy? Rozmawiaj z innymi sportowcami. Nie gniewaj się, ale to trochę jak spowiedź potraktuj. W czasie, gdy ginęli ludzie, wy fetowaliście zwycięstwa. To nie jest pretensja do Ciebie, przysięgam. Raczej do tej salonowej Europy, do tych skurwysynów, którzy ze strachu przed ? jak to pięknie Ziemkiewicz określa ? Kacapią dopuściły do pacyfikacji, a nawet wręcz dały Putinowi socjotechniczne narzędzie do gnojenia ruchów narodowo-wyzwoleńczych. Zauważ Kamil, to samo było w Gruzji. Igrzyska w Pekinie: w tym czasie nastąpił ruski atak. I podobnie było teraz.? Całość tutaj http://dorzeczy.pl/list-do-kamila-stocha/.

Czuję odrazę do takiego nawoływania. To, że Kamil Stoch podczas IO w Soczi miał kask w duchu patriotycznym wynikało jedynie z jego osobistego przywiązania do pewnych wartości, a nie mieszania się do polityki, czy opowiadania się po stronie sekty smoleńskiej. Jestem absolutnie przeciwny łączeniu polityki i sportu. (Dominik Szczepanik)

***Co tam w Kijowie?

„Co pozostanie po ukraińskiej wiośnie? Pozostanie wojujący ukraiński nacjonalizm” – twierdzi Mariusz Max Kolonko.

I to by się zgadzało, cytuję za portalem Kresy.pl ?Lider Prawego Sektora na zachodniej Ukrainie dodał, że nowego ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Arsena Awakowa, który miał polecić go aresztować, ?zniszczy i powiesi jak psa, za nogi na bramie MSW?. Określił go także m.in. słowami ?zasraniec, kogut [użył rosyjskiego słowa „pietuch”, co w slangu kryminalnym jest słowem bardzo obraźliwym i oznacza pasywnego homoseksualistę, najniższą kastę więzienną ? Kresy.pl]?

Wcześniej lider prawego sektora wtargnął z kałasznikowem na obrady w Równem, a także wpływał na prokuratora groźbami i przemocą.

Chcieliście praworządnej Ukrainy, to macie.

Opracował Dominik Szczepanik

...

Zobacz również