Ojciec Tadeusz Rydzyk stworzył bogate imperium, któremu przewodzi. Ma pod sobą radio, szkołę, termy. Duchowny nie ma zamiaru poprzestać na tym i w planach ma kolejne inwestycje. Często ma w nie bardzo mały wkład pieniężny mimo ogromnego budżetu.

Chyba każdy na miejscu ojca Rydzyka skorzystałby z takiej okazji. Wojewoda kujawsko-pomorski sprawił piękny prezent duchownemu. Za działkę w Toruniu zapłaci tylko… 10 tys. złotych.

Jak donosi „Polska The Times” działka nie jest duża, bo ma tylko 0,4 hektara, ale jej wartość rynkowa to aż 381 tys. złotych. Toruńscy redemtoryści z Tadeuszem Rydzykiem na ich czele zapłacili za nią niespełna 10 tys. Było to możliwe dzięki 85 procentowej bonifikacie, której zakonowi udzielił wojewoda.

Skąd w ogóle taki prezent? Jak przyznaje rzecznik prasowy wojewody, taką ulgę przyznano, ponieważ na tej działce ma powstać „muzeum z częścią audytoryjną o niekomercyjnym charakterze”. Nie wiadomo o jakie muzeum chodzi i kiedy ono ma powstać. Tak wysoka bonifikata to jeszcze nic, w porównaniu z tą, o którą wnioskował prezydent Torunia. W jego kuriozalnym wniosku zawarto prośbę o aż 99 procentową zniżkę, co pozwoliłoby zakonowi kupić ziemię za niecałe 4 tysiące złotych.

Cała sytuacja nie wygląda najlepiej. Ojciec Rydzyk dysponuje wiele milionowym budżetem i stać go na kupno takiej działki w normalnej cenie. Z samych dotacji otrzymuje dziesiątki milionów, a ostatnio Ministerstwo Środowiska przeznaczyło na Termy Rydzyka dwadzieścia milionów.

Źródło: natemat.pl

8 ciał świętych, które po śmierci nie uległy rozkładowi

...

Zobacz również