Będą przedterminowe wybory? Szokujące doniesienia z PiS, znamy datę
Anna Maria Guziewska - 19 Grudnia 2018

Będą przedterminowe wybory? Szokujące doniesienia z PiS, znamy datę

Przedterminowe wybory w Polsce mają być plastrem na wizerunek Prawa i Sprawiedliwości. W ocenie jednego ze współpracowników partii okazuje się, że o nowe zarządzenie ma walczyć Zbigniew Ziobro. Kaczyński musi przekonać Dudę, a wszystko ma wpłynąć na wybory do parlamentu europejskiego. Plan ten ma jednak swoje słabe strony.

Przedterminowe wybory w Polsce będą możliwe po ogłoszeniu decyzji przez Andrzeja Dudę. Okazuje się, że relacje między Kaczyńskim a prezydentem są jednak nieco chłodne i nie wiadomo, czy prezes będzie w stanie przedstawić odpowiednie argumenty.

Czy możliwe są przedterminowe wybory w Polsce? Kaczyński i Ziobro mają plan

Zbigniew Ziobro podobno ma plan i chciałby, aby zaangażował się w niego sam prezes. Jarosław Kaczyński miałby wystąpić z prośbą o zarządzenie wcześniejszych wyborów, ale argumenty polityków mogą wzbudzać podejrzliwość wyborców. Okazuje się, że prawica na razie w sondażach przed wyborami europarlamentarnymi wypada nieźle, jednak słupki poparcia są chwiejne. Prokurator generalny chciałby, aby wyniki krajowe określiły późniejszą strategię, która mogłaby się przełożyć na sukces międzynarodowy. Wybory miałyby się odbyć w marcu i te mogą, zdaniem polityków PiS, wpłynąć na nastroje wyborców. - Tłumaczą to tak: zróbmy najpierw wybory krajowe, wtedy sprawy europejskie i ewentualny polexit zejdą na dalszy plan - powiedział dziennikarzom "Gazety Wyborczej" polityk ze Zjednoczonej Prawicy. Zdaniem anonimowego rozmówcy wyraźnie w sprawę ma się angażować Zbigniew Ziobro, który oczekuje, że bez szans będzie podczas wyborów będzie Mateusz Morawiecki i konflikt między dwojgiem w końcu się rozwiąże. - Ziobryści boją się, że w marcu Trybunał Sprawiedliwości UE rozwali resztę ich zmian w sądownictwie. Kalkulują, że po czterech latach wszyscy będą pytali o bilans Ziobry i wyjdzie na jaw katastrofa. Jest jeszcze jedna sprawa: mają nadzieję, że po wygranych przedterminowych wyborach premierem nie będzie już Morawiecki, z którym Ziobro ostro walczy o wpływy - powiedział anonimowy polityk dziennikowi.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Donald TuskDonald Tusk nie mówił tego o swojej rodzinie. Cała prawda wyszła na jaw!Czytaj dalej
Przedterminowe wybory miałyby wpłynąć na działania polityków PiS-u i zdyscyplinować wspólne działania. Jak informuje portal wp.pl, decyzja w sprawie ew. przedterminowych wyborów ma zapaść 16 stycznia. Zagadnienie postanowiła skomentować Beata Mazurek, która odpowiedziała na domniemania o marcowej kampanii. - Dementuję te informacje jako kolejny polityk PiS. Te teksty mają podgrzewać atmosferę, wprowadzać jakiś niepokój wśród polityków, ale też wśród Polaków - powiedziała rzeczniczka PiS. W ocenie Mazurek doniesienia o marcowych wyborach mają postawić sympatyków PiS pod ścianą i wzbudzić u nich niepokój. Polityk zaznacza, że planów takich nie było i... nie będzie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Błagają o datki na pomnik smoleński! Szokujące nagranie znanych posłów PiS
  2. Poseł PiS wpadł po same uszy! Zatrzymany przez policję, grozi mu więzienie
  3. Kaczyński jednym ruchem przejmie władzę nad prasą? Ustalenia mediów są jednoznaczne
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Czy potrafisz się dobrze zachować?
PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News