Alarmy bombowe w warszawskich przedszkolach. Trwa wielka ewakuacja

Alarmy bombowe w warszawskich przedszkolach. Trwa wielka ewakuacja Źródło: Pikio.pl

Przedszkole zazwyczaj nie musi zmagać się z poważnymi problemami, jednak dziś kilka z placówek musiało wdrożyć specjalne procedury. Wszystko przez alarmy bombowe, które pojawiły się z samego rana. Trwa ewakuacja na wielką skalę.

Przedszkole uchodzi za wyjątkowo bezpieczne miejsce, w którym najmłodsi mieszkańcy mogą spędzić czas z opiekunami, pozwalając tym samym rodziców na zajęcie się codziennymi obowiązkami. W przeciwieństwie do szkół, rzadko możemy spodziewać się tam jakichkolwiek problemów, które uniemożliwią prowadzenie zajęć. Dzisiaj jednak wielu rodziców musiało radzić sobie z bardzo poważną sytuacją kryzysową.

Dowiedzieliśmy się, że w kilku warszawskich przedszkolach ogłoszono alarmy bombowe. Zostały one wprowadzone na skutek dostarczenia wiadomości z ostrzeżeniem o podłożeniu ładunku wybuchowego w kilku salach, w których na co dzień przebywają najmłodsi. Służby były zmuszone dokładnie przeszukać każde z pomieszczeń, co sprawiło, że normalny tryb pracy większości placówek był niemożliwy.

Przedszkole otrzymało wiadomość o podłożeniu bomby

Co ważne, alarm bombowy dotyczył wyłącznie południowej części Warszawy. Na Ursynowie wiadomość o podłożeniu bomby dostało między innymi przedszkole przy ulicy Hawajskiej, ale również placówki przy Teligi, Cybisa i Lokajskiego. Na miejsce w trybie pilnym udały się służby, które miały przeszukać sale, w których codziennie przebywają dzieci, by odnaleźć podłożone ładunki.

Akcja na szeroką skalę trwa od samego rana, w związku z czym zajęcia zostały w dużej części odwołane. Wszystko przez działania policji, które byłyby utrudnione w razie obecności dzieci na zagrożonym terenie. Przy placówkach stoją pracownicy placówek, którzy informują na bieżąco rodziców o zaistniałej sytuacji i proszą, by pociechy zostały odwiezione do domów w miarę możliwości.

Przedszkole jest przeszukiwane przez policjantów

Natychmiast po ujawnieniu wiadomości o alarmie, wszyscy rodzice dostali wiadomość o zaistniałej sytuacji, jednak nie każdy zdążył się z nią zapoznać. Jak na razie policjanci przekazali jedynie krótkie informacje na temat tego, co zastali w placówkach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na ten moment wiadomo, że policja znalazła się już we wszystkich przedszkolach, które zgłosiły informacje o zagrożeniu. Co więcej, w żadnym z nich nie znaleziono niczego, co wskazywałoby na prawdziwość informacji o podłożeniu ładunków wybuchowych, lecz oficjalny komunikat służb jeszcze nie został opublikowany. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Wielki sekret Roksany Węgiel wyszedł na jaw! Z wrażenia opadną wam szczęki!
  2. Henryka Krzywonos w dniu ślubu wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono jej ślubne zdjęcie. Nie poznacie legendy Solidarności!
  3. Anna Lewandowska w bikini rozgorzała fanów do czerwoności. Prawdziwa bogini
  4. Zadyma w Biedronce! Szalona Polka rzuciła się na ekspedientkę, ochroniarz nie wiedział co robić
  5. Śmierć Grażyny wstrząsnęła Polakami. Są już wyniki badań laboratoryjnych
  6. Jakim cudem nikt na to wcześniej nie wpadł? Genialny domowy sposób na schłodzenie napoju w mniej niż 2 minuty

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News