Niestety, koronawirus w przedszkolu. Placówka pilnie zamknięta, zwołano sztab kryzysowy

Niestety, koronawirus w przedszkolu. Placówka pilnie zamknięta, zwołano sztab kryzysowy Źródło: Freepik freepik

Przedszkole w jednym z polskich miast zostało zamknięte z powodu koronawirusa. To już kolejna placówka na terenie kraju, która zmaga się z tym problemem. Sytuacja jest bardzo poważna. Pilnie zwołano sztab kryzysowy. Służby sanitarne prowadzą postępowanie epidemiologiczne z udziałem pracowników i dzieci.

Przedszkole nr 11 w Elblągu jest kolejną placówką edukacyjną w Polsce, która została zamknięta z powodu wykrycia zakażeń koronawirusem. Niebezpieczny patogen został potwierdzony u jednego z dzieci, które do niego uczęszczały. Rzeczniczka prezydenta Elbląga, Joanna Urbaniak, poinformowała, że zdecydowano o tymczasowym zamknięciu przedszkola. Ponownie otwarcie będzie uzależnione od wyników postępowania epidemiologicznego.

Przedszkole w Elblągu z przypadkiem zakażenia koronawirusem

Urząd Miasta Elbląga w czwartek 13 sierpnia 2020 roku w godzinach wieczornych otrzymał informację o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa, przeprowadzonego wśród najmłodszych będących podopiecznymi placówki. Do przedszkola uczęszczały dwie grupy dzieci. Każda liczyła około dwunastu maluchów. Przedszkolaki pozostawały pod opieką dziesięciorga pracowników. Zarówno dorośli, jak i dzieci, które miały kontakt z zakażonym, będą musiały przejść testy. Pierwsze zostały wykonane w piątek 14 sierpnia, przebadanie pozostałych osób zaplanowano na sobotę 15 sierpnia. Placówka pozostaje zamknięta do czasu poznania wyników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Aktualnie służby sanitarne prowadzą postępowania epidemiologiczne z dziećmi i ich bliskimi oraz pracownikami przedszkola, którzy mieli kontakt z zarażonym dzieckiem. Dziś również obiekt, w którym mieści się przedszkole, zostanie poddany gruntownej dezynfekcji. Wszelkie procedury oraz aktualna sytuacja epidemiologiczna w mieście omówione zostały podczas spotkania sztabu zarządzania kryzysowego - poinformowała rzeczniczka prezydenta Elbląga.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN pilnie ostrzega. Najbliższe godziny będą kluczowe, duże zagrożenie dla wielu Polaków
2. Szkoda, że nie ma ich już z nami. Polskie gwiazdy, które przegrały z nowotworem

3. Niestety, koronawirus w komunikacji miejskiej. Sanepid pilnie szuka pasażerów

Dziecko, u którego wykryto zakażenie patogenem, po raz ostatni było obecne na zajęciach przedszkolnych w czwartek, 6 sierpnia. Placówka wznowi działanie najwcześniej od wtorku, 18 sierpnia. Decyzja o ponownym otwarciu będzie uzależniona od wyników testów przeprowadzonych wśród przedszkolaków i ich opiekunów. Niezbędne jest także zdezynfekowanie wszystkich pomieszczeń, w których przebywały dzieci. Aktualnie służby sanitarne prowadzą postępowania epidemiologiczne. Do wykonania testów będą zobowiązani również rodzice wychowanków przedszkola nr 11 w Elblągu. To kolejna placówka, która zmaga się z takim problemem. Wcześniej wirus SARS-CoV-2 został wykryty między innymi w przedszkolach w Warszawie i Otwocku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Karol: „Moja żona ma zakaz pracy. Stać mnie na nianię dla dziecka, ale ona rodziła, więc niech się zajmuje”
  2. Bandziorek z “Chłopaków do wzięcia” wyznał prawdę po wyjściu z więzienia. Potwierdził się czarny scenariusz
  3. Babcia poszła do fryzjera. Gdy wróciła do domu, rodzina zaniemówiła, natychmiast chwycili za telefony
  4. Niespodziewana, zła wiadomość dla emerytów. Dostaną mniej pieniędzy, ręce opadają
  5. Jacek Kurski wolałby o tym zapomnieć, ujawniono nagranie. Śpiewa o bieliźnie, tańcach i barmanach

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News