6-latek zakażony koronawirusem. Przedszkole nadal otwarte

6-latek zakażony koronawirusem. Przedszkole nadal otwarte Źródło: Pixabay _Alicja_

Przedszkole w czasach pandemii koronawirusa może być miejscem, w którym dojdzie do dużej liczby zarażeń koronawirusem. Wynika to z faktu, że dzieci nie są w stanie stosować się do zaleceń reżimu sanitarnego w sposób tak zdyscyplinowany jak dorośli. Na terenie prywatnego przedszkola w powiecie poznańskim doszło do zakażenia. To nie pierwszy taki przypadek w Polsce.

W prywatnym przedszkolu na terenie powiatu poznańskiego wykryto przypadek zarażenia koronawirusem. Kwarantanną zostało objętych dotychczas dziewiętnaścioro dzieci oraz czterech pracowników placówki. Kierowniczka oddziału epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, Anna Pawłowska, uspokaja, że sytuacja jest pod kontrolą. Sześciolatek, u którego wykryto obecność wirusa, przechodzi chorobę w sposób bezobjawowy.

Przedszkole z zakażeniem koronawirusem

Informacje o nowym przypadku zarażenia koronawirusem w przedszkolu pojawiły się w mediach wczoraj. Sześcioletni chłopczyk mógł zarazić się od babci, która opiekowała się nim pod nieobecność rodziców. Wszystkie osoby, które miały styczność z dzieckiem, mają obowiązek poddać się dwutygodniowej kwarantannie. Liczba nie jest jeszcze ostateczna, kierowniczka sanepidu zapowiedziała, że zostaną wykonane kolejne testy na obecność patogenu. Przeprowadzono także wywiady epidemiologiczne, które mają na celu ustalenie dokładnego przebiegu zdarzeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Placówka, do której uczęszcza sześciolatek, pozostaje otwarta. Ze stanowiska przedstawionego przez sanepid wynika, że udało się wydzielić grupę osób potencjalnie narażonych na zakażenie i jest to wystarczające, żeby przedszkole mogło pracować w standardowy sposób. Jeśli dalsze ustalenia wykażą, że dziecko miało kontakt z większą ilością przedszkolaków i członków personelu, być może zostaną podjęte działania zmierzające do czasowego zamknięcia instytucji.

Dzisiaj grzeje: 1. Największa gwiazda polskiego kabaretu błaga o pomoc. Chodzi o jego partnerkę, wyjątkowo smutne

2. Skutki pandemii, których nie przewidziano. Pilny apel pediatrów
 

To nie jedyny przypadek zarażenia koronawirusem na terenie przedszkola. Przed dwoma tygodniami informowaliśmy o trudnej sytuacji epidemiologicznej przy ulicy Latoszki w Warszawie. Sanepid zdecydował się zamknąć placówkę w momencie, kiedy cztery osoby uzyskały pozytywny wynik testu na koronawirusa. Obecność patogenu stwierdzono także u dziecka, które uczęszczało do instytucji na warszawskiej Woli. W tym wypadku tylko jedna grupa przedszkolaków pozostała w domach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nikt go nie powstrzymał i nagle wtargnął na wizję, kiedy Magda Gessler udzielała wywiadu. Widzów TVN całkowicie zaskoczył widok ogromnego psa
  2. Anna Lewandowska przegrała zakład. Nie uwierzycie, co musiała zrobić, fani byli w szoku
  3. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje zasłużony działacz "Solidarności"
  4. Koniec uwielbianej przez Polaków stacji. Po 18 latach kanał przestanie istnieć
  5. Tata zrobił sobie piękne zdjęcie z dziećmi. Chwilę później wszyscy nie żyli, porażający powód tragedii
  6. Siedziała w więzieniu z mamą Madzi. Ujawniła, co działo się z nią w zakładzie, wstrząsające szczegóły

Źródło: Polsat News

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News