Jacek Wasylkowski oraz Tomasz Hoja to Polacy, którym zdecydowanie udało się odnieść sukces poza granicami kraju, przy okazji promując jego kulturę i historię… kulinarną. Otworzyli oni bowiem w Dortmundzie sklep Promo Supermarkt, który stał się prawdziwym hitem. Wszystko dzięki temu, że postanowili sprzedawać w nim jedynie polskie produkty, które niezwykle spodobały się niemieckim klientom.

W Promo Supermarkt kupić można prawdziwy biały ser, kiszone ogórki, płyn do naczyń Ludwik, soki Horteksu, białą i śląską kiełbasę, piwo Lech, wodę Nałęczowiankę, pierogi, czy żurek. Nawet owoce i warzywa pochodzą z polskich dostaw. Właściciele stawiają na najwyższą jakość, dzięki czemu są bardzo doceniani przez wielu klientów. Na miejscu pieką także pieczywo, zaznaczając, że robią to na bazie słowiańskich przepisów.

Oprócz Niemców, zakupy w Promo Supermarkt bardzo chętnie robią Polacy mieszkający poza granicami kraju. Doceniają fakt, że dzięki właścicielom mogą znów korzystać z polskich produktów, czy wracać do tradycyjnych potraw. Jako że pomysł okazał się gigantycznym sukcesem, planowane są otwarcia kolejnych sklepów w Kolonii, Dusseldorfie, czy Essen. Później prawdopodobnie dotrą one nawet do Belgii oraz Holandii.

Zobacz również