Przedsiębiorcy
Screen TVN24 Warszawa
Klaudia Bochenek - 7 Maja 2020

Przedsiębiorcy protestowali w Warszawie. Trzecia z rzędu manifestacja w ostatnim czasie

Przedsiębiorcy postanowili nie przejmować się zakazem zgromadzeń - licznie pojawili się w Warszawie, na rondzie Dmowskiego. Mają już dość tego, że rząd nie jest w stanie im pomóc mimo licznych zapewnień. To już trzecia manifestacja w ostatnim czasie.

Przedsiębiorcy domagają się sprawniejszej i większej pomocy od państwa. Niektórzy są w patowej sytuacji - ich wnioski są długo rozpatrywane, nie mogą liczyć na kontakt z urzędnikami i domagają się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Po raz kolejny zwrócili uwagę na swoje problemy dzięki protestowi samochodowemu - jeździli wokół ronda Dmowskiego głośno trąbiąc, a auta obkleili flagami i plakatami ze swoimi żądaniami.

Wcześniej przedsiębiorcy protestowali pod koniec marca oraz w połowie kwietnia, posypały się wtedy mandaty - dziś nie było inaczej. Policjanci wystawiali wnioski o ukaranie, a w ruch poszły lawety. Mimo poprzednich utrudnień przedsiębiorcy postanowili zwołać się po raz kolejny i ponownie zwrócić uwagę na bardzo złą sytuację wielu Polaków, którzy nie mają jak się utrzymać, a muszą za coś żyć i płacić pracownikom.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News