Wypadek prezydenta Andrzeja Dudy, na szczęście niegroźny, spowodował, że rozpoczęła się dyskusja na temat stanu pojazdów, którymi poruszają się najważniejsze osoby w państwie. Okazuje się, że nie bez znaczenia jest również fakt, iż kolumny często poruszają się tworząc zagrożenie dla ruchu i zdrowia głowy państwa.

Gazeta Wrocławska udostępniła amatorski film, na którym widać prezydencką kolumnę przed wypadkiem na autostradzie A4. Na drodze wykonuje niebezpieczne manewry i poruszają się z niedozwoloną prędkością (oczywiście mają do tego prawo). Maksymalna prędkość w tamtym miejscu wynosi 70 km/h, a sam licznik auta, z którego kręcono film pokazuje 140 km/h. BOR uważa, że takie sytuacje na drodze to jednak wina innych uczestników ruchu, którzy nie potrafią się zachować.

– Kolumna używała sygnałów świetlnych, na jej czele jechał radiowóz i jako taka miała prawo niestosowania się do obowiązujących przepisów – tłumaczy BOR, którego raport obarcza częściową odpowiedzialnością za wypadek byłego szefa, który wydał instrukcję, by zmieniać opony co 6 lat, a nie 2 lata, jak zaleca producent.

Niebezpieczna jazda kierowców BOR nie odnosi się jedynie do prezydenta Andrzeja Dudy. Jeden z naszych czytelników przedstawił relację ze swojej podróży ciężarówką, kiedy to w wyniku stwarzającej zagrożenie jazdy kierowców prezydenckiej limuzyny, niemal zderzył się z autem wiozącym prezydenta Bronisława Komorowskiego. PONIŻEJ VIDEO

 

...

Zobacz również