To wiadomości z ostatniej chwili. Okazuje się, że klub Kukiz’15 może nie doczekać końca kadencji. Regularnie bowiem odchodzą z niego kolejni posłowie i nie mówimy tu wcale o szeregowych, mało znanych członkach.

Najbardziej rozpoznawalną twarzą Kukiz’15, która do tej pory opuściła klub, był Piotr „Liroy” Marzec. Teraz w jego ślady idzie kolejny, absolutnie kluczowy poseł – Marek Jakubiak.

Po odejściu z prezydium koła Kukiz’15, przyszedł czas na opuszczenie klubu. Zamiast ugrupowania Pawła Kukiza, polityk wybrał… Wolność Janusza Korwin-Mikkego. To gigantyczne zaskoczenie. Jeszcze niedawno bowiem partia ta w ogóle nie istniała w polskim parlamencie!

Ku zaskoczeniu wszystkich, Jakubiak odrzucił lukratywne oferty Prawa i Sprawiedliwości, które z lubością pozyskuje kolejnych posłów, czy też partię – pozornie zbliżoną poglądowo – Jarosława Gowina. Zamiast tego wybrał ugrupowanie JKM, tak jak wcześniej Jacek Wilk. Pozostaje zadać sobie pytanie – jaki plan przedstawił im Janusz Korwin-Mikke, że zdołał ich przekonać do opuszczenia trzeciej siły Sejmu na rzecz własnej partii? Tego zapewne dowiemy się już wkrótce.

źródło: wSensie

Kim jest mąż Beaty Szydło? Imponujące! 10 nieznanych faktów z życia premier

Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS

...

Zobacz również