Przeciwnicy przyjmowania imigrantów wściekli na Papieża. "Próbuje wybielić islamskich terrorystów"

Przeciwnicy przyjmowania imigrantów wściekli na Papieża. "Próbuje wybielić islamskich terrorystów" Źródło: fot. wikimedia

Papież Franciszek przyzwyczaił już nas do częstego zaskoczenia wypowiedziami i wywiadami jakich udziela. Przez ostatnią jego wypowiedź na temat religijnego terroryzmu najbardziej wściekła może poczuć się konserwatywna część Kościoła katolickiego i przeciwnicy przyjmowania imigrantów z Bliskiego Wschodu. 

W ostatnim orędziu wydanym przez Watykan, papież Franciszek przekonuje, że jedyną skuteczną bronią przeciwko terroryzmowi jest "miłość".

 - Przeciwstawiając terrorowi miłość, pracujemy na rzecz pokoju - powiedział Franciszek, dodając, że aktualnie w tej kwestii ma miejsce "dehumanizacja" życia społecznego polegająca między innymi na coraz popularniejszej "nietolerancji".

To jednak nie słowa o sposobach walki z terroryzmem islamskim czy zarzuty o brak tolerancji dla muzułmanów najbardziej wściekły przeciwników przyjmowania imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Jak zarzucają papieżowi przeciwnicy przyjmowania tzw. uchodźców, Franciszek w swoim orędziu wybielił właśnie islamski terroryzm, który sieje postrach niema w każdym kraju zachodniej Europy.

Chodzi o stwierdzenie, że nie ma czegoś takiego jak "islamski terroryzm" oraz posłużenie się przy tym religią chrześcijańską i żydowską.

 - Żadnego narodu nie można uznać za przestępców, a żadnej religii za terrorystyczną. Nie istnieje terroryzm chrześcijański ani żydowski czy islamski - czytamy w orędziu papieża Franciszka.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News