Przecieki maturalne 2018! Wypełnione arkusze w sieci?

Przecieki maturalne 2018! Wypełnione arkusze w sieci? Źródło: fot. Wikimedia Commons

To koszmar całej oświaty - przecieki egzaminacyjne. Czy tym razem pojawiły się w sieci przecieki maturalne 2018? Maturzyści przekopują internet w poszukiwaniu gotowych odpowiedzi na egzamin dojrzałości.

Przed CKE stoi trudne zadanie, jeśli te doniesienia się potwierdzą. Wygląda na to, że w sieci pojawiły się przecieki maturalne. Maturzyści już zaczęli się cieszyć, że egzaminu nie będzie tak trudno zdać, jakby się mogło wydawać. Przecieki maturalne pojawiają się od lat na różnych stronach internetowych. Wiele osób oferuje i zapewnia, że ma klucz odpowiedzi egzaminu z matematyki czy języka polskiego. Jednak najczęściej okazuje się, że to zwykłe kłamstwo.

Przecieki maturalne w sieci?

Tegoroczni maturzyści przenoszą z ust do ust plotkę o tym, że znaleźli przecieki egzaminacyjne na tegoroczną maturę. Nauczyciele drżą, że pogłoski mogą być prawdziwe, wtedy wszystkie arkusze musiałyby zostać wycofane i CKE musiałaby sporządzić nowe. Jednak test są bardzo mocno chronione. Oszuści chcą zarobić na naiwności uczniów i niestety, jak się okazuje, często robią to skutecznie. Najczęściej na portalach społecznościowych pojawiają się linki, które po kliknięciu mogą spowodować zainfekowanie wirusem naszego komputera. Warto więc wykazywać się rozsądkiem. Część oszustów obiecuje gotowe odpowiedzi, klucz i arkusz CKE, po dokonaniu opłaty przelewem lub SMS-em. Polecamy więc zachować czujność, a maturzystom możliwie jak najlepiej przygotować się do egzaminów i nie dać się wciągnąć w zbiorową spiralę stresu, którą nakręcają młodzi ludzie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Będzie NOWY minister w rządzie PiS! To polityk spoza partii Kaczyńskiego
  2. Poseł Gawłowski usłyszy nowe zarzuty. Nie wywinie się z tego
  3. Napad na dom Rzeplińskiego! Znane są motywy
Źródło: eska.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News