"Zamach zaczął się PÓŁ ROKU przed katastrofą!" Szokujący przeciek z komisji smoleńskiej

"Zamach zaczął się PÓŁ ROKU przed katastrofą!" Szokujący przeciek z komisji smoleńskiej Źródło: fot. youtube.com; Wikimedia Commons

Zbliża się 8. rocznica katastrofy smoleńskiej. Do tego czasu, jak deklarował jeszcze w sierpniu ubiegłego roku Jarosław Kaczyński, prawda o tragedii miała ujrzeć światło dzienne. Tymczasem jednak komisja smoleńska zaprezentuje jedynie częściowy raport techniczny. Przeciek z jego treści szokuje.

Od katastrofy smoleńskiej minęło już prawie 8 lat. 10 kwietnia 2018 roku przypada nie tylko 8. rocznica smoleńska, ale także 96. miesięcznica smoleńska. Zwrócił na to uwagę sam Jarosław Kaczyński, zapowiadając, że będzie to ostatnia cykliczna uroczystość ku czci ofiar tragedii spod Smoleńska. Jak podkreślił, wypada "po miesięcznicy na każdą ofiarę". Do tego czasu miała być też ostatecznie rozwiązana zagadka katastrofy. Powołana w 2016 roku przez Antoniego Macierewicza komisja smoleńska miała ostatecznie wyjaśnić wszystkie wątpliwości i przedstawić faktyczne przyczyny katastrofy. Należy podkreślić, że przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości nie uznają wcześniejszych ustaleń komisji Millera i Laska za wiarygodne.

Komisja smoleńska: szokujący przeciek wprowadza zamęt

Według przecieków, które płyną z samej komisji Macierewicza, najnowsze ustalenia w sprawie eksplozji i ładunków wybuchowych, które miały doprowadzić do katastrofy, są naprawdę szokujące. Wprowadzają niemały zamęt w polityce międzynarodowej i mogą wywołać poważny konflikt. W ubiegłym roku komisja smoleńska poinformowała o podejrzeniu obecności bomby termobarycznej na pokładzie samolotu. Od niedawna w mediach pojawiły się informacje, że panuje inne przekonanie. Zgodnie z nowymi ustaleniami na skrzydłach prezydenckiego Tupolewa miała być umieszczona taśma wybuchowa, która doprowadziła do oderwania się skrzydła maszyny i jej destabilizacji. Rzeczniczka komisji podkreśla, że obie te tezy sobie nie przeczą i wzajemnie się nie znoszą. Jak ujawnił Antoni Macierewicz - ładunki wybuchowe mogły zostać umieszczone w samolocie... nawet pół roku wcześniej. Wówczas oba Tupolewy Tu-154M, które były używane przez najważniejszych polityków, przechodziły generalny remont w rosyjskiej Samarze. I to właśnie podczas remontu Rosjanie mieli umieścić bomby w samolocie. Jeśli te ustalenia się potwierdzą, może to doprowadzić do ogromnego konfliktu międzynarodowego między Polską a Rosją. Będzie to bowiem oznaczać dosłowne oskarżenie Rosji o zorganizowanie zamachu na polskiej głowie państwa. Warto podkreślić także, że ustalenia podkomisji, nawet jeśli nie będą potwierdzone, to samo ich wypowiedzenie może taki konflikt wywołać.

8. rocznica smoleńska

Za kilka dni odbędą się obchody kolejnej rocznicy smoleńskiej. Minęło już niemal 8 lat od katastrofy. Według części Polaków i mediów została ona ostatecznie i definitywnie wyjaśniona wiele lat temu. Są jednak środowiska, które głęboko wierzą, że wyjaśnieniem katastrofy smoleńskiej nie może być brzoza, błędy pilotów i utrudniona komunikacja z wieżą w Smoleńsku. Część z tych osób jest przekonana, że prezydent Lech Kaczyński, jego żona oraz 94 pozostałe ofiary zginęły w zamachu, który został przygotowany albo przez Władimira Putina lub rosyjskie służby, albo przez Donalda Tuska.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Polityk PO się wygadał? "W Smoleńsku był zamach"
  2. Zamach w Smoleńsku? Szokujące wyniki badania
  3. Dudy nie będzie na rocznicy smoleńskiej? "Nie jest Pan godzien"
Następny artykuł