Prowadził kultowe Koło Fortuny. Teraz nie ma nic wspólnego z przeszłością

Prowadził kultowe Koło Fortuny. Teraz nie ma nic wspólnego z przeszłością Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=XtrEVEoH58M&t=11s

Koło Fortuny, teleturniej dwukrotnie wznawiany na antenie Telewizji Polskiej, znów przyciąga telewidzów. Pierwszą emisję prowadził Wojciech Pijanowski. Co dziś się dzieje z kultowym prowadzącym?

Koło Fortuny, dziś w nieco bardziej nowoczesnej formie, wciąż zachęca nowych graczy do zabawy. Część z telewidzów pamięta kultowego prowadzącego z lat 90-tych. Dziś jednak zmienił się nie do poznania.

Koło Fortuny wciąż na antenie. Co się stało z prowadzącym sprzed lat?

Nigdy nie marzył o karierze w telewizji. Właściwie znalazł się tam przypadkiem, dzięki swojemu ojcu - Lechowi Pijanowskiemu, który był pomysłodawcą teorii i praktyki gier. Wojciech jednak postanowił zostać na dłużej. Ulubione gry i teleturnieje Polaków były jego autorstwa, między innymi "Gęś". Od 1992 roku prowadził Koło Fortuny wraz z Magdą Masny. Widzowie nigdy nie zapomną kultowego stwierdzenia: "A teraz Magda odsłoni cztery litery". - Wszystko wzięło się z przypadku. Akurat byłem w Stanach Zjednoczonych, gdzie zobaczyłem ten teleturniej. Pomyślałem, że to fajny program i że można by go zrobić w Polsce. Dowiedziałem się, kto ma do niego prawa, zadzwoniłem, porozmawiałem i tak to się narodziło - mówił o przeniesieniu gry do polskiego małego ekranu. W najlepszym okresie oglądalność programu sięgała aż 10 milionów widzów. Prowadzący wspominał także, że czasy, gdy program pojawił się w Polsce były sprzyjające. Fundatorzy nagród chętnie przekazywali je na rzecz wygranych, a Telewizja Polska była zainteresowana nowymi pomysłami mężczyzny.

Wojciech Pijanowski dziś

Po programie Koło Fortuny Pijanowski współtworzył Wideotekę Dorosłego Człowieka; brał udział w programach, między innymi w Familiadzie. Dziś jednak prezenter nie ma czasu na gry. Mężczyzna prowadzi program w Radio Pogoda. Zajmuje się także biznesem i pełni rolę menadżera zespołu "Złoty Maanam". Prywatnie interesuje się golfem i każdą wolną chwilę stara się spędzać aktywnie. Niedawno o powrocie do programu Koło Fortuny mówił sceptycznie. Zdaniem Pijanowskiego powrót do kultowego formatu sprzed lat, nie zakończyłby się sukcesem, dlatego że widzowie nie mogliby żądać spektakularnych nagród, które pojawiały się w latach 90-tych. Zapytany o to, w jaki sposób sobie radzą Izabella Krzan i Rafał Brzozowski w roli nowych prowadzących, nie chciał komentować pracy kolegów.

Koło Fortuny dziś

Teleturniej nie cieszy się tak nieprawdopodobną liczbą widzów jak dwadzieścia pięć lat temu. W nieco zmienionej oprawie z nowymi prowadzącymi ściąga około miliona widzów przed ekranami. Podobno Telewizja Polska zastanawia się nad powrotem innych wielkich tytułów sprzed lat, między innymi nad reaktywacją Wielkiej Gry.Najlepsze newsy dnia:

  1. TVP puściła program na kanale dla dzieci. O afrodyzjakach i "wyciąganiu"
  2. Była najbardziej znaną dziecięcą aktorką TVN i TVP. Teraz wygląda... jak gwiazda rocka!
  3. Duda uchylił rąbka swojej prywatności. Szczere słowa w TVP
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu