Co tam się dzieje?! Zamieszki na obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego
Wiadomości Pikio - 1 Sierpnia 2018

Co tam się dzieje?! Zamieszki na obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego

W stolicy z ogromnymi honorami obchodzona jest dziś 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji przedstawiciele środowisk skrajnie prawicowych zorganizowali w centrum miasta swój pochód, który rozwiązała właśnie Policja. Na ulicach robi się coraz bardziej gorąco. Czy już dziś zobaczymy kolejne protesty w Warszawie?

Aby wspólnie oddać cześć bohaterom Powstania, w najważniejszych miejscach stolicy zebrały się tysiące Warszawiaków oraz turystów. Wśród nich było wielu członków ONR oraz organizacji skrajnie prawicowych, którzy na dziś zaplanowali swój marsz pod Kolumnę Zygmunta.

Czy pochód zamieni się w protesty w Warszawie?

Jak się jednak okazało, Policja zdecydowała się rozwiązać to zgromadzenie. Co ciekawe, jego uczestnicy nie rozeszli się jednak do domów. Ich przedstawiciele skandują głośno, że "zostają" tam, gdzie się znajdują i ostatecznie przeprowadzą pochód. Obecnie trwają ponoć dyskusje organizatorów pochodu z dowódcami Policji. Nie wiadomo, w jaki sposób zakończy się ta kontrowersyjna sprawa. Jeżeli jednak służby nie odpuszczą, już wkrótce dojść może do poważnych przepychanek.

Rozmowy ONR-u z Policją

Policja chce bowiem, aby organizatorzy marszu zapewnili, że przebiegnie on w pokojowy sposób. Ci jednak odpowiadają, iż jedynie "postarają się" zorganizować go spokojnie i bez kontrowersji, co podtrzymuje decyzję o rozwiązaniu zgromadzenia. Na miejscu robi się coraz bardziej gorąco. Jeden z naszych operatorów został zaatakowany przez grupę nacjonalistów, a w tłumie może dochodzić do większej ilości takich wydarzeń. Kilka sekund temu między zebranymi na Nowym Świecie mężczyznami doszło do poważnej bójki. Kilkanaście osób wtargnęło do jednego z lokali i zaczęło rzucać w siebie szklankami. Jak się bowiem okazało, w tłum weszli antyfaszyści, a między skrajnymi obozami ideologicznymi wywiązała się awantura. O tym, co dzieje się w Warszawie, będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy do oglądania relacji na żywo, w której widać dokładnie, jak rozwija się sytuacja na warszawskim Nowym Świecie:

ZOBACZ TAKŻE: Były polityk PiS uderza w Kaczyńskiego. Pogrąży prezesa ostatecznie?

ZOBACZ TAKŻE: Wstyd! Żenada! PiS zamiast uczcić Powstańców, urządził wiec Jakiego

ZOBACZ TAKŻE: Chcą zlinczować Morawieckiego! „Zbezcześcił pamięć Powstańców”

ZOBACZ TAKŻE: Robiąc to, napędzasz machinę okrucieństwa. Przez Ciebie giną niewinne psy

Inspekcja łupów63 dni chwały. Tak Polacy walczyli z okupantem [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
glizurekTak wyglądały protesty przeciw zmianom w sądownictwie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News