Protesty studentów w największych miastach Polski (video + zdjęcia)

Protesty studentów w największych miastach Polski (video + zdjęcia)

W środę po południu w największych miastach Polski odbyły się protesty studentów przeciwko obecnemu obozowi władzy. Wydarzenie nie zgromadziło jednak tylu młodych ludzi, ilu oczekiwali organizatorzy. 

Po godzinie 16.00 w największych miastach w Polsce tj. Warszawa, Lublin, Wrocław, Kraków, Katowice i innych odbyły się protesty studentów przeciwko działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości.

 -  Nie zgadzamy się na łamanie demokracji, a tak właśnie postępuje obecny rząd. Chcemy żyć w państwie, w którym przestrzegane są przepisy Konstytucji - powiedziała mediom jedna z organizatorek protestu w Warszawie.

Protestujący opracowali 14 postulatów, oprócz żądań wysuwanych pod adresem rządu w kontekście kryzysu sejmowego, domagają się m.in. by wzmóc walkę z dyskryminacją na tle rasowym i orientacji seksualnej.

Protesty jednak nie zgromadziły dużej liczby studentów. Największe zgromadzenie miało miejsce naturalnie w Warszawie gdzie zjawiło się ok. 500 osób. W innych miastach było to od kilkunastu do kilkudziesięciu osób.

W sieci pojawiły się również doniesienia świadczące o tym, że w niektórych miejscach zamiast studentów i młodych ludzie protestowali ludzie starsi, powiązani z Komitetem Obrony Demokracji.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News