Trump właśnie sprowokował WOJNĘ! Era niszczycielskiego konfliktu rozpoczęta
Wiadomości Pikio - 6 Grudnia 2017

Trump właśnie sprowokował WOJNĘ! Era niszczycielskiego konfliktu rozpoczęta

Świat wstrzymuje właśnie oddech. Wszystko przez jedną decyzję prezydenta USA, Donalda Trumpa. Politycy z całego globu są zgodni - Trump właśnie wywołał chaos i pchnął wszystko w stronę konfliktu zbrojnego. Izrael jest już w stanie najwyższej gotowości, a państwa ościenne są w prawdziwej furii. Wszystko wskazuje na start potężnej i niszczycielskiej wojny na Bliskim Wschodzie. Prezydent USA zrujnował względny spokój w regionie i nie ma już odwrotu. 

Agencje prasowe informują, że Donald Trump uznał Jerozolimę za stolicę Izraela, przenosząc tam amerykańską ambasadę. Do tej pory znajdowała się ona w Tel Awiwie. Oficjalne konsultacje w tej sprawie rozpoczęto z władzami izraelskimi odpowiedzialnymi za obronę. Mają one zapobiec ewentualnym zamieszkom, jakie mają wybuchnąć. Palestyńczycy wpadli w szał, a ludzie masowo palą wizerunki Trumpa na ulicach. To potwarz dla Palestyny i krajów sąsiadujących z Izraelem. Według dziennika "Haarec" kilka batalionów jest już poinformowanych, że pod koniec tego tygodnia mogą zostać wysłane na okupowane tereny Zachodniego Brzegu Jordanu. Premier Izraela Benjamin Netanjahu nazywa decyzję amerykańskiego prezydenta jako historyczną, odważną i sprawiedliwą.

Światowi przywódcy ostrzegają Trumpa

Palestyńscy politycy już zapowiedzieli "trzy dni gniewu" do piątku. Jest to ich sprzeciw na "północnoamerykański spisek przeciwko Jerozolimie". Palestyński naród chce, aby Jerozolima Wschodnia, należąca obecnie do Izraela, była stolicą ich państwa. Stąd też ogromna wściekłość Palestyńczyków na działania Trumpa. Czy Hamas znów zacznie ataki? Wiele na to wskazuje. Talal Abu Zarifa, stojący na czele Demokratycznego Frontu Wyzwolenia zapowiedział w rozmowie z EFE, że palestyńskie partie są zgodne, żeby przeprowadzić serię działań. Chcą nimi pokreślić, że Jerozolima to czerwona linia i jest stolicą palestyńskiego państwa, nie Izraela. Także inni światowi przywódcy oskarżają Trumpa o bezmyślne działanie. Jak mówią, prezydent Stanów Zjednoczonych złamał właśnie delikatny status quo, co z pewnością fatalnie odbije się na stabilności w rejonie. Według wielu, to początek wojny!

Na skraju wojny

Na całym świecie, a szczególnie na terenie Palestyny i państw ościennych, dochodzi do protestów obejmujących tysiące demonstrujących. Wielu mówi już otwarcie o rozwiązaniu siłowym, czyli krwawej wojnie. Wszystko wskazuje więc na to, że Trump włożył kij w mrowisko, jakim jest Bliski Wschód. To na pewno nie skończy się dobrze. Czeka nas najwyraźniej kolejny konflikt w tym regionie, który może zaangażować cały świat w potężną i niszczycielską wojnę. Izrael jest już gotowy na potężny konflikt zbrojny. Źródło: tvn24.pl
isis_youtube_johnny_cirucciNajbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]Czytaj dalej
20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęłaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News