protesty koszmarne sceny
Instagram strajk kobiet
Joanna Szwalikowska - 30 Października 2020

Walka na pięści, odpalone race lądują na głowach ludzi. Koszmarne sceny na protestach kobiet

Protesty przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej wciąż trwają. Dzisiaj wydarzenia przeniosły się do stolicy, do której licznie zjechało mnóstwo Polaków. Niestety, doszło do koszmarnych scen.

Protesty w całej Polsce trwają już od przeszło tygodnia. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący zaostrzenia ustawy aborcyjnej wywołał powszechne oburzenie. Kobiety wyszły na ulice, by wyrazić swój sprzeciw odnośnie odbierania im praw.

Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówKrzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówCzytaj dalej

Protesty w Warszawie trwają. Niestety doszło do koszmarnych scen

Funkcjonariusze policji zajmujący się zabezpieczaniem piątkowego protestu byli zmuszeni zainterweniować wobec pseudokibiców. Na Placu Zamkowym dokonano zatrzymania kilkunastu osób w związku z zagrożeniem bezpieczeństwa demonstrujących. Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, funkcjonariusze mieli użyć wobec agresywnych osób granatów hukowych.

W piątek w Warszawie został zorganizowany kolejny, największy do tej pory, protest przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego po wyroku, jaki na kobiety wydał 22 października Trybunał Konstytucyjny. Tysiące uczestników ruszyły z trzech punktów w stolicy: z placu Zamkowego, z placu Zawiszy oraz spod Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, po czym spotkały się przy rondzie Dmowskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Jeszcze zanim pochód zdołał wyruszyć spod placu Zamkowego, konieczna była interwencja policji z powodu prowokacji, do jakiej doszło. Reporter PAP relacjonował, iż grupa zamaskowanych osób miała wbiec w tłum od strony starówki oraz rzucić race. Protestujący natychmiast rzucili się do ucieczki. Policji po chwili udało się opanować sytuację, a zgromadzeni mogli ruszyć w stronę ronda Dmowskiego.

- Na Placu Zamkowym wśród zebranych ludzi pojawiły się grupki osób ze środowisk pseudokibicowskich. Dążono do konfrontacji. Na miejscu działania natychmiast podjęli policjanci prewencji, skutecznie to uniemożliwiając - pisała warszawska Policja na Twitterze. Funkcjonariusze byli zmuszeni interweniować również w rejonie ulicy Karłowej oraz Wisłostrady

- Policjanci podjęli zdecydowane działania wobec grup pseudokibiców, którzy zagrażali bezpieczeństwu innych osób, a także używali pirotechniki. Działania są prowadzone w rejonie Wisłostrady i ul. Karowej. Są pierwsze zatrzymania - czytamy na Twitterze Policji Warszawa.

W kolejnym wpisie relacjonowano, iż interwencje w okolicach Starego Miasta miały wywołać agresywne zachowania pseudokibicowskich grup, którzy rzucali racami w stronę protestujących oraz funkcjonariuszy policji. Zatrzymanych zostało kilkanaście osób.

- Interwencja policji konieczna w rejonie ronda de Gaulle'a i Nowego Światu. Doszło do agresji pomiędzy dwoma grupami młodych ludzi. Rzucano różnymi przedmiotami, atakowano się fizycznie, używano pirotechniki. Policjanci podjęli działania zapewniające bezpieczeństwo innych ludzi - informowała dalej KSP.

Około stu policjantów w tym miejscu miało zetrzeć się z grupą młodych mężczyzn, którzy byli ubrani na czarno. Zostali oni obezwładnieni, po czym zakuci w kajdanki i zatrzymani. Na chodnik podjeżdżały kolejne radiowozy, które zabierały zatrzymanych.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne informacje dla wielu Polaków. Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono ogromne ograniczenia

2. Sprzed chwili: Doszło do ataków, sytuacja wymyka się spod kontroli. Jest coraz niebezpieczniej

3. Wszystko zacznie się już dzisiaj o 17. Ogromne utrudnienia, cała Polska wstrzymuje oddech

- Właśnie zostałem potraktowany gazem przy próbie interwencji poselskiej - grupa faszystów zaatakowała ludzi przy próbie oddzielenia faszystów oberwałem - informował z kolei na Twitterze Bartłomiej Sienkiewicz, był szef MSW, obecnie poseł Koalicji Obywatelskiej. Z kolei posłanka Urszula Zielińska informowała, iż na demonstrację wpadli "naziole z gazem i płonącymi racami".

Niestety do podobnych sytuacji doszło już kilkukrotnie. Grupy pseudokibiców zazwyczaj mieszają się w tłum protestujących, po czym na pewne hasło zaczynają atakować ludzi. Takie działania sprawiają, że policji trudniej jest złapać takich agresorów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Chcą uśpić 14-letniego lwa. Powód bardzo przykry, łzy ciekną z oczu
  3. Robert Lewandowski poza kadrą Bayernu Monachium. Kibicom opadły szczęki, znamy powód decyzji
  4. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  5. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  6. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  7. Fizyk jądrowy ostro o przeciwnikach elektrowni atomowych: "Strach jako argument"
  8. Najpiękniejsza Polka wyjawiła nieziemski przepis na rosół. Udka kurczaka zastąpiła znacznie lepszym zamiennikiem
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News