Gehenna po manifestacji pod Sejmem. Świadkowie: Młodzi protestujący SKATOWANI na komendzie

Gehenna po manifestacji pod Sejmem. Świadkowie: Młodzi protestujący SKATOWANI na komendzie Źródło:

Wczorajszy protest pod Sejmem przerodził się w prawdziwą batalię manifestujących z policją. Jak się jednak okazuje, wskutek pobicia już na komendzie lub jeszcze na ulicach do szpitala trafić miało dwóch młodych mężczyzn. Łącznie na stołeczny posterunek trafiły cztery osoby.

Wielu przeciwników obecnych władz z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zebrało się wczoraj pod budynkiem krajowego parlamentu. Chcieli oni wyrazić stanowczy sprzeciw wobec nowego prawa dotyczącego Sądu Najwyższego, które rządzący przegłosowali pomyślnie w Sejmie.

Protest pod Sejmem przemienił się w piekło

Jak wynika z relacji świadków, w tym posłanki Joanny Scheuring-Wielgus, między manifestującymi oraz funkcjonariuszami policji doszło w czasie protestu do poważnych przepychanek. Niektórych aresztowanych trudno było odnaleźć zarówno na komisariatach, jak i w szpitalach, chociaż w poszukiwania włączyli się natychmiast politycy opozycji oraz współpracujący z nimi prawnicy. Jak dowiedzieliśmy się z rozmowy z posłanką Scheuring-Wielgus, do szpitali trafiły łącznie dwie osoby. Świadkowie twierdzą, iż miały być one brutalnie traktowane i podduszane przez policjantów. Do naruszenia cielesności we wstrząsający sposób doszło ponoć także na komendzie. Ogromnym problemem okazało się dla protestujących odnalezienie jednego z mężczyzn, który jest chory na cukrzycę. Nie wiadomo było bowiem, co dokładnie się wydarzyło oraz w jakim stanie, bez zapewnionej insuliny, wówczas się znajdował.

Co obecnie dzieje się z zatrzymanymi?

Jeden z manifestujących, któremu policja miała ponoć wyłamać bark, znajduje się wciąż na stołecznej komendzie. Oskarżono go o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza na służbie. Pozostali zatrzymani zostali prawdopodobnie wypuszczeni, jednak nie wiadomo, czy niektórym z nich nie będzie potrzebna dłuższa hospitalizacja. - Dawid Winiarski, chłopak w wieku mojego syna, został wczoraj pobity przez policję. Czy takiej Polski chcemy? Obudźcie się. Proszę. Czy czegoś to wam nie przypomina? - napisała posłanka Scheuring-Wielgus na swym koncie na Twitterze, podsumowując wczorajsze zdarzenia. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News