Będzie skandal?! Minister PiS rozpędzi protest w Sejmie

Będzie skandal?! Minister PiS rozpędzi protest w Sejmie Źródło: fot. youtube.com/Onet News

Protest niepełnosprawnych i ich rodzin, który odbywa się w Sejmie RP już od ponad 40 dni, jest solą w oku obozu władzy. Zgromadzone w gmachu przy Wiejskiej osoby początkowo domagały się zwiększonej pomocy finansowej państwa, lecz dziś otwarcie opowiadają się przeciwko PiS i obecnemu rządowi w ogóle. Czy Prawo i Sprawiedliwość sięgnie po drastyczne środki i rozpędzi protest?

Komitet Protestacyjny Rodziców Osób Niepełnosprawnych widząc wzmożone rozdawnictwo władz związane z ich inicjatywami socjalnymi, postanowił wznowić przerwany 3,5 roku temu protest i upomnieć się o swoją część wspólnych pieniędzy. Gdy w 2014 roku KPRON stanął naprzeciw koalicji PO-PSL, rząd Donalda Tuska zgodził się pójść na ustępstwa i zagwarantować strajkującym podniesienie zasiłku pielęgnacyjnego do 1300 złotych w 2016 roku. Nie satysfakcjonowało to zdesperowanej grupy, która jedynie zawiesiła protest, a nie go zakończyła. Obecnie Komitet pod przewodnictwem Iwony Hartwich domaga się przyznania rodzinom mającym w opiece osoby niepełnosprawne bezwarunkowego świadczenia w wysokości 500 złotych, zwiększonej opieki nad niepełnosprawnymi, którzy ukończyli 18. rok życia oraz zrównania renty socjalnej z najniższą rentą ZUS (postulat ten został spełniony). Protest jednak trwa, powodując ogromne problemy wizerunkowe i polityczne Zjednoczonej Prawicy.

PiS rozpędzi protest niepełnosprawnych?

W ostatnich dniach ostro o proteście wypowiedział się szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Minister stwierdził, iż protest należy rozpędzić, do czego doszłoby jego zdaniem w każdym innym państwie. W rozmowie z mediami doświadczony poseł PiS, Stanisław Pięta stanął po stronie ministra, czego jednak nie powiedział wprost. Jak twierdzi polityk, protest szkodzi nie tylko Sejmowi i wizerunkowi władza, ale również samym demonstrantom. Pozwala to sądzić, że wewnątrz PiS prowadzone są rozmowy dotyczące realnego rozprawienia się z Komitetem Protestacyjnym Rodziców Niepełnosprawnych. - Wydaje się, że potrzebna jest rozmowa i przedstawienie protestującym osobom argumentów przemawiających za opuszczeniem budynku parlamentu. Sądzę, że ten protest nie tylko nie spełnia oczekiwań osób, które go zorganizowały, ale wręcz przynosi szkodę osobom niepełnosprawnym. Rozmowa na ten temat powinna skłonić osoby protestujące do ponownego przemyślenia sensu tej demonstracji. W tym kierunku powinny działać służby pana marszałka - powiedział Pięta. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gigantyczny pożar wymknął się spod kontroli. Nieoficjalne: WSZYSCY powinni opuścić miasto
  2. Cała Polska czekała. Morawiecki wygadał się co dalej z Kaczyńskim
  3. Wyjątkowe zdjęcie Donalda Tuska w sieci. Nie poznacie go
źródło: se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News