Rząd wyda ponad 2,5 MILIARDA na premie. Dostaną je 2 miliony obywateli

Rząd wyda ponad 2,5 MILIARDA na premie. Dostaną je 2 miliony obywateli

Protest nauczycieli ostatecznie przyniósł rezultaty, których się nie spodziewano. Wszystko wskazuje na to, że ciężko pracujący nauczyciele, a także inne grupy zawodowe, otrzymają premie. Będą musieli jednak spełnić specjalne warunki.

Protest nauczycieli, o którym było bardzo głośno, dał mocno do myślenia rządowi. Jest to jedna z bardziej niedocenianych grup zawodowych. Od niej w głównej mierze zależy przyszłość Polski. W końcu to, w jaki sposób zostanie wychowana młodzież, wpłynie ostatecznie na przyszłe funkcjonowanie kraju, szczególnie w sferze gospodarczej. Nauczyciele zarabiają jednak wyjątkowo mało. Teraz chociaż dostaną premię. Ministerstwo Finansów informuje, że na 2019 rok zaplanowano dodatkowe wynagrodzenie, które łącznie skarb państwa obciąży o 2,5 mld złotych. Premia przyznana zostanie także nauczycielom.

Protest nauczycieli przyniósł oczekiwany rezultat

Nowa ustawa, która szczególnie ucieszyła poszczególne grupy zawodowe, mocno obciąży budżet państwa. - W ustawie budżetowej na rok 2019 na dodatkowe wynagrodzenie roczne (u żołnierzy – dodatkowe uposażenie roczne, a u funkcjonariuszy – nagrody roczne dla pracowników państwowej sfery budżetowej objętych ustawą z 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw), zostały zaplanowane środki w łącznej wysokości – 2 566 995 000 zł. Kwota ta obejmuje wynagrodzenia finansowane z budżetu państwa i budżetu środków europejskich - czytamy na portalu "money.pl", który otrzymał informację od Ministerstwa Finansów. Kto otrzyma swoją część z 2,5 mld złotych, które zostaną przeznaczone na premie? Okazuje się, że w tej grupie znajdują się nauczyciele w liczbie 700 tys. Również urzędnicy zostaną obdarowani "trzynastką". Czeka na nią aż 120 tys. przedstawicieli Służby Cywilnej. Również policjanci, żołnierze, a także pracownicy samorządowi także otrzymają swój "kawałek tortu". Łącznie kwota zostanie podzielona na około 2 mln obywateli. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Ile średnio otrzymają pracownicy?

Choć kwota 2,5 mld złotych robi wrażenie jednak podzielona przez 2 mln sprawia, że można ją potraktować jako zwykłą, kolejną wypłatę. "Trzynastka" to tak naprawdę średnio około 2000 brutto. Kwota mała, ale w końcu otrzymana bez wysiłku, więc nadal bardzo cieszy. Jednak, aby ją otrzymać, należy spełnić specjalne warunki. Trzeba przepracować okrągły rok. Mniejsza ilość dni spędzonych przy biurku oznacza wprost proporcjonalnie mniejszą premię. To samo, gdy zbyt dużo czasu spędziliśmy na L4. Surowo karana będzie też nieobecność w pracy. Jeśli ta zdarzyła nam się trzy razy - skreśla nas to z listy oczekujących.

  1. Opublikowano listę kobiet Wojewódzkiego. Gwiazdor TVN może być zły
  2. Agnieszka Chylińska pokazała dom. Nikt nie przypuszczał, że gwiazda może żyć w TAKIM miejscu
  3. Fani wpadli w furię, kiedy Brodka wyszła z budynku TVN. "POJ*BAŁO SIĘ!"
  4. Agnieszka Chylińska zszokowała swoich fanów. "Aga, a kiedy ty powiesz sobie dość?"
  5. Nie żyje znany, polski muzyk. Przegrał z chorobą
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
Źródło: Money Następny artykuł