Kierowcy autobusów w Nantes rozpoczęli strajk, który natychmiast stał się prawdziwym hitem w internecie. Niezadowoleni z decyzji szefostwa mężczyźni, gdy zakazano im przychodzić do pracy w szortach, postanowili zacząć ubierać spódnice. W ten sposób chcą zawalczyć o pozwolenie na noszenie krótszych spodni jako części pracowniczego uniformu.

Francja zmaga się teraz z niezwykłymi falami upałów. Dają się one we znaki także kierowcom nieklimatyzowanych autobusów, którzy twierdzą, że muszą pracować w temperaturach sięgających nawet 50 stopni. Poprosili więc kierowników, aby pozwolili im na noszenie szortów, których i tak nie widać z kabiny kierowcy. Ci jednak stanowczo odmówili.

Pomysłowi mężczyźni odnaleźli wtedy w kodeksie regulującym zasady pracy w firmie wzmiankę o tym, że zamiast spodni można wybierać także spódnicę. Oczywiście ma ona być odpowiedniej, przyzwoitej długości. Aby pokazać swój sprzeciw wobec absurdalnych zasad, które zostały im narzucone, zaczęli pojawiać się w pracy w damskiej części garderoby.

Kierowcy zaznaczają zgodnie, że zazdroszczą kobietom tej niewielkiej luki w kodeksie. Nie wiadomo jednak, czy zabawny protest przyniesie jakiekolwiek skutki. Został jednak na tyle nagłośniony, że być może wpłynie na kierowników firmy oraz ułatwi kierowcom pracę w nieludzkich temperaturach.

...

Zobacz również