Fatalne wieści dla Polaków, lekarze szykują strajk. Nie godzą się na najnowszy pomysł rządu

Fatalne wieści dla Polaków, lekarze szykują strajk. Nie godzą się na najnowszy pomysł rządu Źródło: pikio.pl

Protest medyków? Okazuje się, że po najnowszym pomyśle rządu, lekarze nie wykluczają strajku, który może zatoczyć kręgi we wszystkich szpitalach w kraju.

Protest lekarzy? Nie wykluczone, że w najbliższym czasie polscy medycy, rozpoczną strajk. Jaki pomysł rządu wpłynął na tak niepokojącą decyzję?

Protest lekarzy. Pomysł rządu nie przypadł do gustu medykom

Polski rząd zaproponował, by zaostrzyć kary dla lekarzy za popełnienie błędu medycznego. Okazuje się, że tarcza kryzysowa 4.0 przewiduje nowy przepis, który uderzy w środowisko lekarskie. Jak donosi "Rzeczpospolita" to właśnie lekarze mają najwięcej do stracenia. 

- Dziennik podkreśla, że chodzi o sprzeciw wobec wprowadzonej w tarczy 4.0 nowelizacji art. 37a k.k., który zdaniem Naczelnej Rady Lekarskiej bezpośrednio wpływa na zasady wymierzania przez sądy kar za nieumyślne spowodowanie śmierci (art. 155 k.k.) i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia czy ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (art. 160 § 1 i 2 k.k.). Według gazety tak sformułowane zapisy sprzyjają dużej różnorodności interpretacji przez sędziów. Środowisko lekarskie, w ostatnich miesiącach tak bardzo ignorowane przez rząd, nie przejdzie obok takich zapisów obojętnie. Lekarze w mediach społecznościowych coraz częściej poruszają temat protestu - przekazał  "Rzeczpospolitej" Krzysztof Hałabuz, prezes Porozumienia Chirurgów SKALPEL.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Protest lekarzy. Najpierw brawa, teraz zaostrzenie kar 

Środowisko lekarzy, którzy od kilku miesięcy walczą o życie Polaków zainfekowanych koronawirusem, narażając swoje zdrowie, nie zgadza się z nowymi planami rządu. Ich zdaniem zaostrzenie kar za błędy medyczne, nie powinno zostać wprowadzone. Protest, który może się odbyć, będzie miał pokazać, że nowy zapis nie przyniesie korzyści Polakom. Lekarze po wprowadzeniu go w życie, będą unikać podejmowania bardziej ryzykownych decyzji, w obawie o karę. 

Lekarze wraz z samorządem lekarskim chcą zaproponować, by w Polsce wprowadzić system, który sprawdza się poza granicami. Wprowadzony zostałby fundusz odszkodowań za błędy spowodowane nieumyślnie. O takim rozwiązaniu w ostatnich dniach mówił w RMF FM Jarosław Biliński, wiceprezes warszawskiej Izby Lekarskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające doniesienia o Antku Królikowskim. W sieci pojawiła się pożegnalna wiadomość

2. Widok grobu małej Madzi do dziś wzrusza do łez. Wiele osób pamięta straszną zbrodnię

- Jesteśmy ludźmi. Każdy lekarz przynajmniej raz w życiu popełni jakiś błąd. Ale po to się je raportuje, żeby wyciągać z nich wnioski. Zapisy można jeszcze zmienić. Większość z błędów w tych zapisach prawdopodobnie wynika z jakiś zmian organizacyjnych czy systemowych. Barykadowanie i straszenie ludzi będzie służyło temu, że nie będziemy raportować błędów i nie będziemy się uczyć, jak je naprawiać - przekazywał Jarosław Biliński.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nieprawdopodobnie zdrowy przeciwzapalny syrop z mięty powinien być w każdej spiżarni. Podajemy przepis,
  2. Mąż Anny Przybylskiej usłyszał wyrok. Znamy szczegóły sprawy Jarosława Bieniuka
  3. Gwarantował emocje milionom widzów TVN. Niestety, nowotwór okazał się nie do pokonania, zmarł reżyser uwielbianych filmów
  4. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Katastrofalne zniszczenia po ulewach w Polsce
  5. WHO potwierdza wspaniałe wieści. Chodzi o szczepionkę na koronawirusa
  6. IMGW wydało alert. Prognozowane są groźne zjawiska, możliwe trąby powietrzne, 4 województwa szczególnie ucierpią

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News